remont-w-domu
0
()

remont-w-domu

Jeżeli właśnie zaplanowałeś remont i czeka Cię wiele prac budowlano–remontowych, przeanalizuj dokładnie, co chciałbyś zmienić. W przypadku, gdy masz zamiar wynająć ekipę remontową, przede wszystkim na początku przestaw swoje oczekiwania. Zatrudniając hydraulika bądź elektryka, zostaje on wykonawcą usług, dlatego powinieneś zawrzeć z nim umowę w formie pisemnej.

Elektryk z Warszawy, Łodzi, Wrocławia – umowa wszędzie taka sama

Umowa z wykonawcą jest podstawą przy zawieraniu współpracy, ponieważ w przypadku sporu może ułatwić Ci udowodnienie swoich praw i dochodzenie roszczeń. Dlatego w umowie zawartej na piśmie wyraźnie określ strony i przedmiot współpracy, a także zakres prac i terminy rozpoczęcia i zakończenia remontu. Dodatkowo też powinien znaleźć się tam punkt o wynagrodzeniu dla wykonawcy, sposób wypłaty z uwzględnieniem zakupu niezbędnych materiałów. Stawki dla hydraulika, stolarza czy elektryka z Warszawy, Łodzi czy Wrocławia będą się od siebie różnić, dlatego zapoznaj się wcześniej z cenami obowiązującymi na rynku. Zasięgnij informacji o niektórych informacji o elektrykach warszawskich: http://www.proservice24h.pl/elektryk-warszawa.html. Umowa między Tobą i fachowcem powinna także traktować o karach umownych, a całość opatrzona podpisami obu stron.

Elektryk wybrany, umowa sporządzona i co dalej?

Każdy poważny remont rozpoczyna się od ścian. Wyburzanie, stawianie nowych, gładź, tapeta lub płytki… Należałoby jednak zastanowić się nad tym, co znajduje się w środku – rury wodno-kanalizacyjne, gazowe, przewody elektryczne i wiele innych, które mogą wymagać modernizacji. Głównie do takich robót niezbędni będą wykwalifikowani fachowcy tacy jak: elektrycy, hydraulicy, stolarze, monterzy. Dokładnie omów swoje plany z wynajętym fachowcem. Przy obustronnym porozumieniu wszystko powinno pójść sprawnie i bez komplikacji.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

  Wyreguluj swoje okna PCV samodzielnie – instrukcja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here