Najlepsze wnętrze Dekoratorni
4
(1)

Monochromatyczne barwy są nie tylko najmodniejszymi kolorami, ale też docenia się je za ich ponadczasowość i klasyczny charakter. Kolory czarny, biały i odcienie szarości idealnie ze sobą współgrają.

W niewielkich mieszkaniach powstaje jednak ryzyko zaciemnienia i optycznego zmniejszenia przestrzeni. Jak z tym problemem poradził sobie nasz architekt i projektant Maciej Bogaczewicz? Rozwiązaniem dla wszystkich, którzy są zakochani w monochromatycznych barwach i chcą uniknąć tego problemu może być metamorfoza mieszkania z 417. odcinka Dekoratorni.

Najlepsze wnętrza 12. sezonu Dekoratorni – beton w roli głównej

Pierwsze wrażenie po wejściu do tego nowoczesnego mieszkania nasuwa myśli o loftowym, wręcz industrialnym stylu. Dopiero dokładne obejrzenie całości, zapoznanie ze wszystkimi dodatkami i detalami pozwala rozpoznać we wnętrzu surowy, monochromatyczny klimat, ocieplony za pomocą drewnianego stołu i podłogi oraz łóżka w sypialni.

Betonowa ściana w sypialni stanowi niejako nawiązanie do ściany w salonie, o tej samej strukturze. We wnętrzu dominują głównie monochromatyczne kolory, jak biel, czerń i szarości. Jednak dzięki odpowiedniemu oświetleniu i ogromnym lustrom w przedpokoju mieszkanie nie wydaje się przytłaczająco małe i ciemne.

Monochromatyczna jest przede wszystkim kuchnia z białymi frontami z połyskiem, Fototapeta w salonie, na tle której znajduje się drewniany stół z białymi krzesłami, idealnie nawiązuje do reszty mieszkania. Wnętrze zdobią chromowane detale, jak lampy w sypialni czy podłokietniki kanapy w salonie. Kuchnia oddzielona jest od salonu za pomocą barku z hokerami a długie, białe firany dodatkowo rozświetlają to wnętrze.

Czego chcieć więcej?

Odcinek 417. możecie obejrzeć w całości na stronie Ipla.tv.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

  Pastelowe wnętrza: jak zadbać o wystrój w tych kolorach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here