homes-711132_1280
0
()

Chcesz ubezpieczyć się na wypadek zalania sąsiada i jednocześnie ochronić swoje mieszkanie przed takim zdarzeniem? Wybierz mądrze polisę.
homes-711132_1280

Nie trzeba wykupić kilku polis, żeby zapewnić sobie ochronę przed wspomnianymi wyżej zdarzeniami losowymi. Wystarczy kupić polisę, która obejmuje nie tylko ubezpieczenie mieszkania (np. od zalania), ale także ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.

OC w życiu prywatnym

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje dodatkowo OC w życiu prywatnym jako usługa, za którą należy w ramach podstawowego ubezpieczenia za mieszkanie uiścić dodatkową składkę. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym zwalnia Cię z obowiązku pokrycia kosztów związanych z remontem mieszkania sąsiada. Osoby, które nie posiadają takiego ubezpieczenia mają obowiązek pokryć straty, które zostały spowodowane zalaniem z własnej kieszeni.

Ubezpieczenie mieszkania od zalania

Mieszkańcy osiedli są narażeni na straty związane z zalaniem mieszkania przez sąsiada mieszkającego na wyższym piętrze. Do zalania dochodzi m.in. w następstwie awarii instalacji wodnej lub kanalizacyjnej. W okresie zimowym do zalania może dojść na skutek awarii centralnego ogrzewania.

Ubezpieczenie mieszkania chroni nie tylko przed zalaniem spowodowanym przez osoby trzecie, ale również przed zalaniem z powodu działania sił natury oraz samego ubezpieczonego. Może się zdarzyć, że zostawisz włączoną pralkę, która akurat zepsuje się podczas twojego wyjścia do sklepu i zaleje mieszkanie. Czasami zapomina się o zakręceniu kurka przy zlewie lub przy wannie. W takich sytuacjach odpowiednie ubezpieczenie nieruchomości zabezpieczy właściciela przed koniecznością przeprowadzania remontu z własnej kieszeni.

Zalałem sąsiadowi mieszkanie – i co teraz?

Sąsiad, którego mieszkanie zostało zalane z Twojej winy nie musi domagać się od Ciebie zapłaty, ani kierować powództwa do sądu, chyba że nie masz polisy, która obejmuje także ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Wtedy może pojawić się problem z wypłatą należnej sumy sąsiadowi tytułem rekompensaty.

  Czy warto zainwestować w luksusowe nieruchomości?

Jeżeli ubezpieczyłeś się od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym poinformuj o tym swojego sąsiada, którego mieszkanie zostało zalane. Odszkodowanie zostanie mu wypłacone przez ubezpieczyciela po zgłoszeniu szkody i oszacowaniu jej wartości przez rzeczoznawcę. Czas na zgłoszenie szkody jest ograniczony, więc nie warto z tym zwlekać.

Ubezpiecz swoje mieszkanie od zalania, aby uniknąć konieczności remontowania go na kredyt. Szkody spowodowane przez awarię instalacji lub przez ludzkie roztargnienie mogą wynosić nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Płacąc trochę wyższą składkę ubezpieczeniową zapewnisz sobie i swoim sąsiadom ochronę na wypadek zalania.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here