home-2
5
(1)

Ubezpieczenie mieszkania wydaje się dzisiaj absolutną koniecznością – pomijając już zdarzające się przecież włamania i kradzieże, wydarzyć się może także szereg innych zdarzeń losowych, z zalaniem pomieszczeń, pożarami, gradobiciami i huraganami włącznie. Jak się zatem zabezpieczyć? Wybierając ofertę, która zapewni nam największy zakres ochrony

home-2Nie tylko cena

Chociaż zakup mieszkania solidnie nadwyrężył najpewniej nasz budżet, to jego ubezpieczenie nie powinno być rzeczą, na której moglibyśmy oszczędzać. Aktualnie na rynku ubezpieczeniowym funkcjonuje bowiem multum zakładów, prześcigających się w coraz atrakcyjniej brzmiących ofertach i coraz niższych cenach. Nie dajmy się jednak zwieść – zwykle im niższa cena polisy, tym mniejszy zakres świadczeń, jakie będą nam przysługiwać.

Co można ubezpieczyć?

Zacząć wypada od tego, że rozmaite zakłady ubezpieczeniowe pozwalają nam na wybór zakresu oraz przedmiotu ubezpieczonego mienia. Możemy zdecydować się więc na ubezpieczenie murów oraz stałych elementów budynku, jak również ruchomości domowych od wspomnianych już zdarzeń losowych, a także kradzieży z włamaniem. W grę wchodzi tu ponadto OC w życiu prywatnym oraz domowe ubezpieczenie Assistance – tylko od nas zależy, co zagwarantować miałaby nam polisa.

Pamiętajmy przy tym, że suma ubezpieczenia jest tu niezwykle istotna – to w końcu kwota, do której ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność w momencie, kiedy w naszym mieszkaniu dojdzie szkody.

Ponieważ jest ona określana na etapie zakupu polisy, jeszcze przed wizytą u agenta ubezpieczeniowego warto zastanowić się, ile jest wart zgromadzony przez nas majątek, a także sama nieruchomość. W przypadku odnawiania polisy z kolei – co wartościowego dokupiliśmy i je także objąć stosowną ochroną.

O tym musisz pamiętać

Pamiętajmy, że zakup ubezpieczenia na mieszkanie nie zwalnia nas z konieczności zachowania wszelkich zasad ostrożności. Jeśli do szkody wyjdzie z naszej winy, ponieważ np. zostawiliśmy otwarte okna czy drzwi balkonowe, to ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania.

  salon Business Executive Lounge

Jeśli natomiast zależy nam na oszczędnościach, to kupujmy ubezpieczenia w pakietach – zakłady ubezpieczeniowe oferują często programy lojalnościowe, dzięki czemu zniżki przynależą nam się w momencie sięgania po kilka rodzajów ubezpieczeń. Jeśli zatem wykupiliśmy w danej firmie OC lub AC, to warto także u nich zaopatrzyć się w ubezpieczenie na mieszkanie.

Artykuł powstał przy współpracy z http://www.safetyhome.pl/

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here