mieszkanie-siniat
5
(1)

Wielu młodych ludzi szybko chce się usamodzielnić i zamieszkać we własnych czterech kątach. Jest to często dość skomplikowany i długi projekt, ale wizja uzyskania niezależności i swobody mobilizuje do pokonywania wszelkich przeszkód. W tym artykule opiszę cały ten proces krok po kroku.

Czego potrzebuję od mieszkania?

Zanim zaczniesz działać najpierw przemyśl dokładnie jakie są Twoje potrzeby. Zastanów się ile metrów kwadratowych oraz pokoi powinno mieć idealne mieszkanie. Warto pamiętać, że zakup nieruchomości często powinien nam wystarczyć na co najmniej kilka lat, więc warto wziąć pod uwagę swoje plany na najbliższą przyszłość. Jeśli planujesz założyć rodzinę, to być może warto kupić od razu trochę większe lokum, aby wszystkim jej członkom żyło się wygodnie.

Dobrze jest też uściślić lokalizację wymarzonego mieszkania oraz typ budynku w jakim ma się ono znajdować. Tutaj można wybierać nieruchomości nowe w różnym wykończone w różnym standardzie lub z rynku wtórnego. Pamiętaj też, że samo mieszkanie to nie wszystko. Zwróć uwagę na to, czy przynależy do niego piwnica lub komórka lokatorska, miejsce parkingowe bądź garaż oraz czy będziesz miał dostęp do rowerowni, wózkarni, czy placu zabaw.

Jak kupić nieruchomość?

Kiedy już wiesz, jakiego mieszkania potrzebujesz musisz sprawdzić, czy Cię na nie stać. W dzisiejszych czasach niewiele osób może pozwolić sobie na zakup za gotówkę. Jeśli nie należysz do grona tych szczęśliwców, to zanim zaczniesz szukać nieruchomości sprawdź swoją zdolność kredytową.

Warto wiedzieć, że na jej wysokość wpływa wiele parametrów i stosunkowo łatwo można ją podnieść. Jeśli zdolność kredytowa pozwoli Ci na zakup mieszkania o wybranych już wcześniej parametrach, to możesz przystąpić do przyglądania się konkretnym ofertom.

  Architektura wnętrz – najważniejsze trendy ostatnich 12 miesięcy

Ideałów w nieruchomościach nie ma?

Często podczas poszukiwań lokum okazuje się, że żadne mieszkanie nie spełnia w pełni Twoich oczekiwań. W takim wypadku warto zastanowić się, czy pewnych niedogodności nie da się w łatwo usunąć. Przykładowo, jeśli marzyłeś o dużym salonie z aneksem kuchennym, a znajdujesz tylko mieszkania z osobną kuchnia to rozwiązaniem może być wyburzenie części ściany działowej.

Jeśli natomiast znalazłeś mieszkanie o pożądanym metrażu, ale zbyt małej ilości pomieszczeń, to zastanów się, czy jednego z pokoi nie da się podzielić na dwa mniejsze. Postawienie ściany działowej z płyt karton gips jest łatwe, szybkie i tanie. Tutaj możesz wybrać rozwiązanie na miarę Twoich potrzeb. Jeśli więc nie możesz znaleźć idealnego mieszkania, to nie załamuj się, ale poszukaj rozwiązania.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here