Jak urządzić przedpokój? Zobacz, jakie mamy rady na wąski korytarz.
5
(6)

Podczas aranżacji mieszkania i domu zapominamy zazwyczaj o odpowiedniej aranżacji przedpokoju. Szczególnie problematyczny może być nieustawny, wąski korytarz. Jak zaprojektować to wnętrze, żeby spełniało swoje zadanie? W jaki sposób wykorzystać potencjał tego miejsca?

Jak optycznie powiększyć wąski korytarz?

Nieustawny, wąski korytarz stanowi nie lada problem. Jak urządzić przedpokój o takim kształcie? Najlepszym sposobem na powiększenie niewielkiego korytarza są lustra. Dzięki nim można uzyskać naprawdę zaskakujące efekty. Bez znaczenia czy chcemy poszerzyć wąski korytarz czy optycznie go wydłużyć, lustra na pewno spełnią swoje zadanie. Innym ciekawym pomysłem na powiększenie tego wnętrza jest także fototapeta.

Można pokusić się o wytapetowanie całego przedpokoju bądź jedynie samych drzwi. Taka przestrzenna tapeta na drzwiach również daje efekt optycznego powiększenia wnętrza.

Jak urządzić przedpokój?

Każde pomieszczenie w domu musi spełniać określoną funkcję. Przedpokój także. Jak jednak zaaranżować wąski i nieustawny korytarz, żeby dodatkowo spełniał swoje zadanie? Idealnym rozwiązaniem może być dopasowana do kształtu pomieszczenia zabudowana szafa, która może pomieścić bardzo wiele rzeczy. Jeżeli z kolei korytarz jest naprawdę wąski i nieustawny można go ewentualnie wykorzystać jako prywatną galerię sztuki lub idealne miejsce na powieszenie rodzinnych zdjęć.

Oto nasze pomysły jak urządzić przedpokój:

Więcej na temat tego, jak optycznie powiększyć przedpokój znajdziecie w 2. odcinku Dekorad.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 6

Brak ocen!

  Na co powinniśmy zwracać uwagę, kupując nowe mieszkania?

2 KOMENTARZE

  1. Drzwi wewnętrzne
    Przedpokój , 5 sztuk drzwi, drewnianych , rzeźbionych z roku 1930 obecnie w kolorze pożółkła orchidea. Malować na biało? chciałabym by wyglądały świeżo, a nie dodawały lat wnętrzu. Ale w łazience kafle kremowe, obecnie drzwi wtapiają się w łazienkę, a przy białych? podobnie pokój, ściany beż i nie odcinają się za bardzo od ścian. Ale całość tchnie starzyzną i mieszkaniem „po babci”. Malować? czy nie? na mat? błyszcząco?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here