Wąski przedpokój to dla ciebie problem? Sprawdź, jak optycznie go powiększyć.
5
(1)

Nieustawne wnętrza to częsty problem w wielu mieszkaniach czy domach. O ile budując dom staramy się aby salon, kuchnia czy łazienka były w miarę symetryczne, o tyle nie przywiązujemy tyle uwagi do korytarza. Później pojawia się problem, jak urządzić wąski przepokój?

Jak optycznie powiększyć niewielki przedpokój?

Wąski i długi korytarz w domu można zaaranżować tak, żeby wydawało się, że ma kilka metrów więcej niż w rzeczywistości. Wystarczy, że urządzimy go w jasnych kolorach. Doskonale sprawdzi się tutaj biały kolor ścian, czy w przypadku zabudowy – fornir w jasnym kolorze. Ważne jest jednak, żeby to właśnie dłuższą ścianę utrzymać w jasnym kolorze.
Dodatkowym trikiem na powiększenie tego wnętrza będzie też dobre oświetlenie. Zwykle przedpokoje, czy to w domach czy w mieszkaniach w bloku pozbawione są dostępu do światła dziennego. Postaraj się więc o kilka mocnych źródeł światła. Niech ta przestrzeń będzie jasna i dobrze oświetlona.

Wąski przedpokój i miejsce do przechowywania

Przedpokój bez miejsca do przechowywania staje się bardzo niepraktycznym pomieszczeniem. Jednak nawet w najwęższym i najbardziej nieustawnym wnętrzu można zamontować robioną na wymiar szafę wnękową. Problemem nie powinny być w tym przypadku nawet nietypowe kształty. Ponadto drzwi przesuwne czy otwierane, pozwolą dostać się do każdego centymetra naszej szafy.

Decydując się na zabudowę w przedpokoju wybierzmy jasny front lub ten połyskujący, który obijając światło będzie optycznie powiększał naszą przestrzeń.

Zobacz, jak udała nam się aranżacja przedpokoju, który był wąski i nieustawny.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

  Stylowo na początek. Urządzamy nowoczesny przedpokój

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here