shutterstock_65314267
0
()

Zamki biometryczne do zabezpieczenia biura

To nowoczesna technologia, której główną istotą jest skaner linii papilarnych. Dzięki pojedynczemu dotknięciu czytnika zamek otwiera się bądź zamyka. Co więcej, funkcje tego rodzaju zamków rozbudowane zostały o systemy głosowe. Te pozwalają na ustawienie specjalnych parametrów zamka oraz sprawdzenie historii wszelkich dokonywanych operacji przy jego pomocy – zestaw ten wydaje się wyjątkowo korzystny w biurach, w których zatrudnia się na przykład pracowników zewnętrznych.

Zamki biometryczne posiadają również opcję dodatkowego kodowania, jest ona szczególnie pomocna w sytuacji, kiedy nie chcemy, by przypadkowa osoba poznała dostęp do biura – w każdej chwili kod PIN może być modyfikowany.

Warto także wiedzieć, że typ nowoczesnego zamka biometrycznego, jaki oferowany jest między innymi na www.bez-klucza.pl, posiada system alarmowy. Działa on zawsze w przypadku wprowadzenia błędnego szyfru bądź próby zniszczenia zamka, co niweluje możliwość dostania się do pomieszczeń biurowych przez niepożądane osoby.

Kolejną zaletą systemu biometrycznego jest działający tryb MASTER, który szczególnie zalecany jest w przypadku, kiedy z zamka korzysta nie tylko jeden użytkownik. Funkcja ta pozwala zarządzać opcjami zamka przez osobę, która najczęściej z niego korzysta i która może także kontrolować wszelkie wykonywane operacje.

shutterstock_65314267Klamki szyfrowe podwyższą bezpieczeństwo

Klamka tego rodzaju pozwala na otwieranie drzwi przy wykorzystaniu różnego rodzaju kodów – to nawet 9 różnych możliwości, które przypadają użytkownikom. Co ciekawe, montowana jest ona w miejscu tej standardowej, co zapobiega wymianie innych zamków czy całych drzwi.

Klamka z kodem jest skutecznym zabezpieczeniem szczególnie w biurach, do których z łatwością mogą dostać się osoby nieupoważnione – w tym przypadku po pięciokrotnym wybiciu błędnego kodu włącza się alarm.

  Wykończenie mieszkania pod klucz – czyli właściwie co?

Zamki na kartę – dobre rozwiązanie?

W pomieszczeniach, do których dostęp ma kilkanaście osób, coraz częściej montuje się zamki, których otwarcie możliwe jest przy pomocy karty zbliżeniowej (http://regiodom.pl/portal/budowa/okna-drzwi-bramy/zamki-do-drzwi-nowoczesne-bezpieczne-i-eleganckie-rozwiazania). Zainstalowany specjalny czytnik kart obsługuje nawet 249 użytkowników. Dodatkowym atutem jest możliwość montażu systemu szyfrującego bądź używania standardowego klucza.

Trzeba przyznać, że tego rodzaju zamki odporne są na manipulacje osób nieuprawnionych do ich otwarcia.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here