podloga-biuro-drewniana-winylowa
0
()

Podłogi z naturalnego drewna

Drewno w biurze nie cieszy się zbyt dobrą opinią. To prawda, że pod względem elegancji nic nie może się z nią równać, rozwiązanie to jest jednak drogie i dość kłopotliwe. Jeśli jednak zamierzamy gościć w naszym biurze interesantów lub prowadzić negocjacje biznesowe warto zadbać o to, aby jego atmosfera była przyjemna i komfortowa. Biuro z drewnianą podłogą wydaje się eleganckie i bardziej reprezentatywne. Deski na podłodze świetnie komponują się z drewnianymi meblami z widocznym rysunkiem słojów. Drewno warto ze sobą kontrastować – jeśli meble są ciemne wybierzmy jasne deski podłogowe i odwrotnie – ciemne deski do jasnych mebli.

Nowoczesne podłogi winylowe

Winyl nie wygląda może tak efektownie jak drewniane panele czy parkiet, jednak jako materiał z którego wykonuje się podłogi sprawdza się co najmniej równie dobrze, a w niektórych aspektach znacznie lepiej. Przede wszystkim podłoga winylowa jest tańsza i znacznie łatwiej utrzymać ją w czystości. Ponadto w odróżnieniu od deski podłogowej nie odkształca się i wykazuje znacznie lepszą odporność na mechaniczne uszkodzenia. Co ważne również pod względem estetyki winyl w porównaniu z drewnem wcale nie musi stać na straconej pozycji – w nowoczesnych aranżacjach, w których spójność wizualna i oszczędność liczą się bardziej niż efektowne zdobienia prosty deseń winylowej podłogi może okazać się znacznie lepiej dopasowany niż parkiet z desek. Istotny jest też ogromny wybór wzorów – podłoga winylowa może przybrać praktycznie dowolną postać, jeśli chcemy – może nawet imitować drewnianą, choć pamiętajmy wówczas, że to tylko imitacja która z prawdziwym drewnem nie może się równać.

Jak podłogi sprawdzają się w praktyce?

Przy cienkiej podłodze winyl jest jedynym możliwym rozwiązaniem. Materiał ten jest też znacznie mniej wymagający, choć jeśli chodzi o bieżące utrzymanie porządku – zarówno drewno jak i winyl wystarczy umyć i odkurzyć. Drewno, choć piękne i długowieczne będzie od nas wymagało nieco więcej zachodu – należy je regularnie konserwować i pielęgnować. Jeśli drewniana podłoga straci świeży i atrakcyjny wygląd nie zawsze będziemy musieli się z tym pogodzić – w przypadku podłóg lakierowanych istnieje możliwość cyklinowania starej podłogi i położenia nowej. Zabieg ten jest tani, szybki i raczej mało kłopotliwy. Jeśli podłoga jest zabezpieczona woskiem lub olejem po jej przeczyszczeniu można położyć nową warstwę – to również powinno pozwolić jej odzyskać przynajmniej część dawnego blasku.

  Na co zwrócić uwagę, wybierając mieszkanie?

Zanim dokonamy ostatecznego wyboru czy podłoga w naszym biurze będzie drewniana czy winylowa powinniśmy zastanowić się, czy bardziej zależy nam na prestiżu i efektownym wyglądzie, czy oszczędności i wygodzie. Oba rozwiązania mają zarówno wady jak i zalety.

Źródło artykułu: Serwis Parkiet.pl

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

  1. Dębowa podłoga zawsze wygląda elegancko, dlatego warto inwestować w drewno, zabezpieczyć woskiem z saicos można, żeby szybko nie uległa zniszczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here