mieszkania w szczecinie
4
(1)

Rynek pierwotny czy wtórny?

Decyzję, jakiego mieszkania szukamy, nowego czy z rynku wtórnego, powinniśmy podjąć na samym początku. Jest to bardzo istotne. Mieszkania tego typu różnią się przede wszystkim ceną. Te pochodzące bezpośrednio od dewelopera zazwyczaj są sporo droższe. Dlaczego zazwyczaj? Musimy pamiętać, że mieszkania z rynku wtórnego mają jedną zasadniczą wadę. Bardzo rzadko nadają się do zamieszkania od zaraz. Powinniśmy więc mieć świadomość, że w ewentualny remont będziemy musieli włożyć sporo czasu, ale często również dużą sumę pieniędzy. Może okazać się, że remont pociągnie za sobą tak duże koszty, iż prościej byłoby zakupić po prostu nowe lokum.

Rynek nowych mieszkań jest bardzo obszerny. Od ogromnej ilości ofert przeróżnych deweloperów można dostać prawdziwego zawrotu głowy. Jak nie pogubić się w gąszczu ogłoszeń i wybrać spośród nich te najlepsze? Warto przejrzeć wszystkie interesujące nas oferty i porównać je między sobą. T

o zadanie z pewnością ułatwią nam internetowe wyszukiwarki, takie jak Tabela Ofert. Dzięki nim będziemy mogli przejrzeć wszystkie interesujące nas oferty. Każda z propozycji zawiera to, co interesuje nas najbardziej – cenę. Ponadto możemy przejrzeć dodane do niej zdjęcia i wstępnie zdecydować czy jesteśmy zainteresowani właśnie tym mieszkaniem.

Jak sfinansować zakup mieszkania – gotówka czy kredyt?

Sfinansowanie naszego nowego lokum jest kolejnym bardzo ważnym aspektem, o którym będziemy zmuszeni pomyśleć ze znacznym wyprzedzeniem. Jeżeli mamy wystarczającą ilość gotówki to problem rozwiązuje się samoistnie. Niestety większości kupujących nie stać na zakup nowego mieszkania za gotówkę i musi wspierać się w tym zakresie kredytem.

  Układ pomieszczeń kiedyś i dziś

Ciekawym rozwiązaniem są również państwowe dofinansowania np. program „Mieszkanie dla Młodych”. Na terenie Szczecina wielu deweloperów posiada w swojej ofercie mieszkania, które spełniają warunki umożliwiające nowym właścicielom dofinansowanie ich z programów państwowych. Na wspomnianej stronie takie ogłoszenia są specjalnie, dodatkowo oznaczone.

Lokalizacja i inne udogodnienia są istotne dla wartości nieruchomości

Wybierając mieszkanie, w którym spędzimy kilkanaście, a być może nawet kilkadziesiąt najbliższych lat powinniśmy zwrócić uwagę również na jego lokalizację. To bardzo ważne, w jakiej okolicy znajduje się nasze przyszłe lokum. Czy znajduje się w centrum miasta, a może na jego przedmieściach? 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest również możliwość wyboru konkretnego mieszkania spośród wielu dostępnych na obszarze danej inwestycji. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu mamy możliwość zadecydować np. na którym piętrze chcemy mieszkać. Jeżeli zależy nam w szczególności na lokalizacji danej inwestycji możemy zainteresować się kilkoma mieszkaniami, które się tam znajdują i wybrać to z nich, które najbardziej odpowiada naszym gustom. Po odpowiednich przygotowaniach z pewnością uda się nam bez problemu wybrać wymarzone mieszkanie do zakupu.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here