Mieszkania w Gdańsku
5
(2)

Atrakcyjna cena

Mieszkania z drugiej ręki kuszą niską ceną, ale deweloperzy w Gdańsku działają tak prężnie, że spokojnie można znaleźć w ich ofercie lokale, które kosztują tyle samo. Tym bardziej, że mieszkanie można zamówić już na pierwszym etapie budowy, gdy deweloperowi zależy na przyciągnięciu nowych klientów, w związku z czym często oferuje on preferencyjne stawki.

Promocje cenowe dotyczą zresztą także i tych gotowych mieszkań. Praktycznie każdy deweloper w Gdańsku ma w sprzedaży takie mieszkania w niższych cenach, choć warto mieć na uwadze, że mogą to być lokale np. na parterze, z widokiem na śmietnik czy o mało praktycznym układzie pokoi.

Druga rzecz – lokal używany jest zwykle droższy w eksploatacji. Co oznacza, że cena zakupu może być faktycznie niższa, ale wyższe rachunki sprawią, że w dłuższej perspektywie wcale nie będzie to tak opłacalna inwestycja.

Jak długo trzeba czekać?

Mieszkanie z rynku wtórnego jest dostępne od razu. Deweloperzy w Gdańsku najczęściej każą swoim klientom czekać przynajmniej kilka miesięcy na odbiór gotowego lokalu. Rynek wtórny to opcja dla tych, którym bardzo się spieszy, ale gdy można z przeprowadzką nieco poczekać, rynek pierwotny daje szansę na mieszkanie zupełnie nowe, w nowoczesnym standardzie. Jest jednak kwestia urządzania mieszkania.

Lokal używany, w dobrym stanie, nie wymaga wielu dodatkowych prac, natomiast nowy lokal trzeba jeszcze wykończyć, chyba że skorzysta się z opcji „pod klucz”, którą każdy dobry deweloper w Gdańsku ma swoim portfolio.

Jaka okolica?

Stare osiedla mogą się pochwalić rozwiniętą infrastrukturą – jest komunikacja miejska, sklepy, szkoły, urzędy, tereny rekreacyjne. Nowe osiedla nie zawsze mają równie wiele do zaoferowania jeśli chodzi o otoczenie, dlatego trzeba sprawdzić, gdzie wybrany deweloper w Gdańsku buduje swoje mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here