wybieramy lodówkę
5
(1)

Urządzamy kuchnię! Lodówka z zamrażarką – jak wybrać tę najlepszą?

Lodówka z zamrażarką czy też lodówko-zamrażarka to bezapelacyjnie najczęściej wybierany model lodówki. Nic w tym dziwnego, w końcu znamy je doskonale – klasyczna lodówka z podwójnymi drzwiami znajdowała się w kuchni niemal każdego z nas. Dlatego to właśnie te urządzenia wybieramy, kiedy decydujemy się urządzić naszą kuchnię w nowym mieszkaniu. W naszym krótki poradniku podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając ten właśnie model.

Lodówka z zamrażarką – dlaczego tak je lubimy?

Poza przyzwyczajeniami wyniesionymi z rodzinnego domu, za popularnością lodówko-zamrażarek przemawia również wygoda korzystania z nich. Jedno urządzenie, a dwie funkcje – możliwość przechowywania jedzenia w odpowiednich dla niego warunkach, a także opcja na zachowanie skarbów lata na zimowe miesiące. Lodówka z zamrażarką to także olbrzymia oszczędność miejsca. Zamiast szukania przestrzeni dla dwóch różnych urządzeń, wykorzystujemy miejsce, którego potrzebuje tylko jeden sprzęt.

Jaka lodówko-zamrażarka powinna znaleźć się w Twojej kuchni?

Szukając odpowiedzi na to pytanie, warto zastanowić się nad tym, jakie potrzeby mają wszyscy mieszkańcy domu. Do gospodarstwa domowego przeznaczonego dla jednej lub maksymalnie dwóch osób nie potrzeba tak dużego urządzenia, jak w przypadku rodziny z kilkorgiem dzieci lub mieszkaniem przeznaczonym pod wynajem dla kilku osób. Jednak rozmiar czy też pojemność to nie jedyna cecha, na która należy zwrócić uwagę. Zobacz lodówki z zamrażarką w Neo24. Co jeszcze będzie istotne podczas zakupu?

Zużycie energii

Lodówka to jeden z tych sprzętów, które są nieustannie podłączone do prądu. Dlatego też wybierając urządzenie pamiętaj o tym, by zwracać uwagę na zużycie energii. Producenci są zobligowani do umieszczenia informacji na temat w ujednoliconej dla całe Unii Europejskiej formie. Lodówka z zamrażalnikiem o klasie A+ i wyższej (A++ oraz A+++) pozwoli Ci zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną nawet o ¾ w stosunku do lodówek klasy B.

  Kuchenka w stylu retro w nowoczesnej kuchni

Pamiętaj, że podane przez producentów wartości dotyczą pracy lodówki w warunkach optymalnych. Jeśli Twój sprzęt narażony będzie na zwiększoną temperaturę, np. z powodu padających na nią promieni słonecznych, zużycie będzie wyższe.

Hałas

Inną znaczącą cechą, związaną z nieustannie uruchomioną lodówko-zamrażarką, jest wytwarzany przez nią hałas. „Bucząca” lodówka może skutecznie zepsuć popołudniowy relaks, zwłaszcza jeśli Twoja kuchnia zaprojektowana została w modnym dzisiaj trendzie i jest otwarta na salon. Generowany przez sprzęt chłodzący hałas związany jest również z konieczność wzmożonego schładzania. Dlatego będzie on najbardziej dotkliwy w upalne, letnie dni.

Dodatkowe opcje

Wydawać się może, że lodówka, jako sprzęt przeznaczony do chłodzenia, powinna mieć po prostu wygodnie rozmieszczone półki. Jednak obecnie producenci sprzętu AGD dążą do zwiększenia komfortu ich użytkowania. Dlatego też w lodówkach znajdziemy nie tylko „zwykłe półki”, ale też ich ruchome wersje oraz dochładzane szuflady, przeznaczone do przechowywania produktów żywnościowych o specyficznych wymaganiach.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here