Spis treści artykułu:
Dlaczego wybór optymalnego materaca jest ważny?
Kupując materac do sypialni często kierujemy się ceną. Czasem uwagę przykuje atrakcyjny pokrowiec i informacja, że można go ściągnąć i wyprać. Bardziej świadomi użytkownicy pytają czy materac jest antyalergiczny. Gdy kupujemy w sklepie stacjonarnym na modelach pokazowych sprawdzamy twardość materaca – ugniatając ręką, siadając, kładąc się. Bardzo dobrze! Ale powinniśmy zasięgnąć opinii osoby, która zna się na materacach. Możemy bowiem sprawdzać materace o twardości H3 i H4 – i ten pierwszy wyda się nam bardziej odpowiedni, a tymczasem nasz wybór powinien oscylować w okolicach materacy o twardości H2.
Dlaczego wybór optymalnego materaca jest tak ważny? Na sen przeznaczamy około 7-8 godzin dziennie, co oznacza, że statystycznie prześpimy jedną trzecią naszego życia. Dobry, nieprzerwany sen gwarantuje naszemu organizmowi regenerację – co przekłada się na lepsze zdrowie, dobre samopoczucie, a także pozytywnie wpływa na długość życia. Materac stanowi podporę dla naszych mięśni i kości, dzięki czemu mogą nocą odpocząć i odbudować się. Tym samym optymalnie dobrany materac niweluje dolegliwości bólowe, a to oznacza lepszy komfort snu.
Więcej o tym, jak wybrać właściwy materac przeczytasz w artykule: „Wygodny materac, czyli jaki? W poszukiwaniu zdrowego snu”
Co oznacza, że materac jest dla nas optymalny?
Optymalny materac to taki, który jest wygodny. A wygodny materac zwykle oznacza odpowiednio dopasowaną do wagi użytkowników twardość materaca. Twardość materacy oznacza się symbolem od H1 do H4. I tak użytkownicy o wadze do 60 kg, powinni zaopatrzyć się w materac miękki (H1). Osoby o wadze 60-80 kg powinny wybrać materac spośród tych o oznaczeniu H2 czyli średnio-twardych. Jeśli Twoja waga przekracza 80 kg poszukaj materaca twardego, o oznaczeniu H3. Dla użytkowników, których waga jest wyższa niż 100 kg dedykowane są materace o twardości H4.
Wygodny, właściwe dopasowany materac do łóżka to inwestycja w Twoje zdrowie, dlatego warto poświęcić zakupom odpowiednią uwagę i ilość czasu.
Jaki materac do łóżka wybrać?
Atrakcyjne zarówno pod względem jakości wykonania, wygody użytkowania i ceny są materace marki Hilding.
Materac lateksowy – jest idealny dla alergików. Zastosowanie połączenia mleczka drzewa kauczukowego i syntetycznego lateksu, pozwoliły stworzyć materiał, który nie tylko jest antyalergiczny, ale także niezwykle wygodny. Dzięki wysokiej elastyczności, dobrze dopasowuje się do aktualnie przybranej pozycji użytkownika, ale szybko wraca do swej pierwotnej formy, dzięki czemu nie ulega odkształceniom. Jest stosunkowo lekki, dzięki czemu idealnie sprawdza się w stelażach łóżek, które mają regulowaną wysokość oparcia.
Materac multipocket – to materac sprężynowy, każda sprężyna została umieszczona w odrębnej kieszonce, co pozwala producentom na zastosowanie sprężyn o różnej twardości. Materac multipocket odznacza się bardzo wysokim komfortem użytkowania, dzięki wyodrębnieniu zróżnicowanych stref twardości, które stanowią optymalną podporę dla konkretnych partii ciała.
Materace piankowe – należy wyróżnić materace z pianki wysokoelastycznej, jak i materace z pianki termoplastycznej. Materace te cieszą się dużą popularnością ze względu na atrakcyjną cenę i całkiem dobre parametry. Pianka wysokoelastyczna stosowana jest w materacach zamiast klasycznych sprężyn, komfort snu można porównać to spania na materacu kieszeniowym. Natomiast materace z pianki termoplastycznej to całkowicie nowa jakość snu. Materac pod wpływem ciepła naszego ciała, idealnie dopasowuje swój kształt do pozycji użytkownika, delikatnie go otulając. Materace tego typu zalecane są dla osób cierpiących na bóle zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów.
Hilding oferuje szeroki wybór materacy – zarówno podwójnych, jak i pojedynczych, a także dla dzieci . W ofercie marki znajdziesz materace sprężynowe (kieszeniowe), piankowe (z pianki wysokoelastycznej i termoplastycznej), jak również lateksowe. Marka Hilding powstała w Szwecji, ale od 2001 roku obecna jest w Polsce. Otwarto tu jedną z największych i najnowocześniejszych fabryk wchodzących w skład koncernu.
nie można na materacu oszczędzać