Porzuć papierowe ulotki
5
(2)

Projekt ekologiczny – mała zmiana, duży efekt

Działania proekologiczne nie muszą oznaczać rewolucji w naszym dotychczasowym życiu. Najlepszym tego przykładem jest międzynarodowy projekt ekologiczny, który w naszym kraju wystartował w 2018 roku. O jakiej inicjatywie mowa? Chodzi o Kimbino – markę, która szturmem podbija cały świat, w tym również Polskę. Czym jest Kimbino.pl?

Kimbino.pl to platforma skupiająca aktualne gazetki i katalogi reklamowe wielu różnych sklepów, w których robisz zakupy. Przykłady? Lidl, Biedronka, Kaufland, Rossmann, Pepco, KIK, Carrefour, Agata Meble, IKEA, Leroy Merlin, Netto – to tylko niektóre pozycje z bardzo długiej listy sklepów, których gazetki promocyjne możesz sprawdzić online – właśnie na stronie Kimbino.pl.

Źródło: Zrzut ekranu ze strony głównej kimbino.pl

Warto dodać, że ekologiczny projekt Kimbino nie ogranicza się jedynie do zamieszczania gazetek marketów na stronie internetowej. Dostosowując się do zmieniającej się technologicznej rzeczywistości oraz w odpowiedzi na potrzeby użytkowników, Kimbino.pl uruchomiło również aplikację na telefon.

Jaka jest historia projektu ekologicznego?

Jak zrodził się pomysł na stworzenie ekologicznego projektu Kimbino.pl? Jak mówi product manager portalu Kimbino.pl, paradoksalnie, początki inicjatywy nie miały nic wspólnego z zakupami: “Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się, w jaki sposób możemy realnie wpłynąć na poprawę stanu środowiska naturalnego. Burza mózgów doprowadziła nas do pomysłu idealnego – gazetek online. To pozornie mała zmiana, lecz w skali międzynarodowej robi ona naprawdę niezłą robotę. Ograniczenie wydruku papierowych gazetek, które często nie trafiały do klientów, bądź lądowały błyskawicznie w koszach, przyniosło zyski w postaci tysięcy zaoszczędzonych drzew”.

Product manager Kimbino.pl podkreśla, że na tym nie kończą się ambicje marki: “Kimbino.pl to marka proekologiczna. Chcemy nie tylko ograniczać wycinanie lasów, ale również przyczynić się do zmiany w nastawieniu ludzi do ochrony środowiska. Prowadząc nasz projekt od niemalże dwóch lat widzimy ogromny progres w tej materii. Ludzie coraz częściej korzystają z gazetek online. Dzięki temu oszczędzają swój czas, pieniądze i działają wspólnie dla dobra naszej planety”.

  Sprzedajesz mieszkanie? Postaw na home staging!

Zalety gazetek promocyjnych online

Przyświecająca projektowi ekologicznemu misja ochrony środowiska realizowana jest przede wszystkim za pomocą oferowania ulotek i katalogów sklepów online. Rezygnacja z papierowych gazetek na rzecz ich cyfrowych odpowiedników niesie ze sobą olbrzymie oszczędności papieru, a co za tym idzie – redukcję wycinki drzew. A jak przekłada się to na nasz ekosystem? Jak się okazuje, uratowanie jednego drzewa to dodatkowe 2,5 litra tlenu dziennie więcej. Ważność inicjatyw takich jak projekt ekologiczny Kimbino.pl potwierdzają alarmujące dane – według WWF Polska, każdego roku z naszej planety ubywa około 15mln hektarów lasów.

Dzięki korzystaniu ze strony takiej jak Kimbino.pl możemy zatem przede wszystkim z łatwością zadbać o naszą planetę. Jakie są jeszcze inne zalety gazetek promocyjnych online? Dlaczego warto dołączyć do projektu ekologicznego?

Jeśli uwielbiasz polować na najlepsze okazje w sklepach, dbasz o to, by nie przepłacać za produkty oraz lubisz planować zakupy z wyprzedzeniem, to projekt ekologiczny jest właśnie dla Ciebie. Dołączając do inicjatywy Kimbino.pl możesz być zawsze na bieżąco z aktualnymi ofertami Twoich ulubionych dyskontów i sklepów. Dzięki przejrzyście ułożonym ulotkom dostępnym online możesz w dowolnym momencie i miejscu sprawdzić, jakie promocje przygotowały dla Ciebie okoliczne sklepy oraz porównać ceny produktów. Cenisz sobie swój czas? Dzięki intuicyjnej aplikacji Kimbino.pl możesz bez problemu sprawdzać informacje o okazjach i rabatach w każdym miejscu – na przykład w tramwaju, pociągu, czy podczas przerwy w pracy!

Chcesz zrobić coś dobrego dla siebie, innych oraz naszej planety? Dołącz do projektu ekologicznego Kimbino.pl – planuj zakupy, oszczędzaj pieniądze i dbaj o środowisko!

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here