Puszki podłogowe
4.7
(3)

Puszki podłogowe można montować w:

  • Wylewce betonowej
  • Podłodze drewnianej
  • Wylewkach z tworzyw mineralnych
  • Podłogach kamiennych

Puszki podłogowe, a sposób wykonania

Wykonanie puszek podłogowych powinno być bardzo solidne, gdyż powinny one być dostosowane do wytrzymywania ewentualnych przeciążeń związanych z naciskiem zewnętrznym na nie, co siła rzeczy nie dotyczy tradycyjnych puszek montowanych w ścianach. Dlatego też należy zwrócić uwagę na to, aby puszki przypodłogowe były wykonane z plastiku, który spełnia normy jakościowe i daje gwarancję tego, że nie ulegnie pęknięciu. Dodatkowo bardzo ważną kwestią jest to, aby był to materiał niepalny lub trudno palny. Instalacje znajdujące się w podłodze, tak jak inne instalacje mogą tworzyć przebicia lub zwarcia, a ryzyko jest potęgowane, jeśli dojdzie do jakiegokolwiek uszkodzenia puszki, co na podłodze jest bardziej prawdopodobne niż na ścianie.

Dlatego też wykonanie puszki z niepalnego materiału ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Z tego samego powodu istotne jest, aby materiał nie przewodził prądu, co znacznie zwiększy bezpieczeństwo użytkowników. Niezwykle istotne jest także to, aby miały specjalne zabezpieczenia utrudniające dostanie się do wewnątrz jakiegokolwiek brudu, kurzu czy drobnych przedmiotów, które finalnie mogłyby wpłynąć na pogorszenie się bezpieczeństwa, na przykład powodując zwarcia.

Puszki przypodłogowe, a estetyka

Decydując się na puszki przypodłogowe, ma się dwie możliwości, jeśli chodzi o kwestie estetyczną. Pierwszą z nich jest puszka, która zawiera nakładkę w zestawie i będzie stanowić pewien kontrast w stosunku do powierzchni. Powinny one być na tyle solidne, aby nie pękały, a także, aby solidnie trzymały się w zaciskach, tak by w łatwy sposób nie można było otworzyć puszki w sposób przypadkowy.

Drugą opcją są puszki, które są dostosowane do tego, by można było je zabudować materiałem, z którego wykonana jest podłoga. Mogą to być na przykład panele drewniane lub terakota. W takiej sytuacji puszka praktycznie nie rzuca się w oczy i trudno jest ją dostrzec, akurat na nią nie patrząc.

  Różnorodne funkcje farby do betonu

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4.7 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here