Dekoracje jesienne do domu
5
(2)

Jesienne dekoracje do domu – żywe kolory natury.

Jesień to czas kiedy w domowym zaciszu spędzamy coraz więcej czasu. Już sam ten fakt sprawia, że bardziej zwracamy uwagę na jego wnętrze. Coraz dłuższe i chłodniejsze wieczory zachęcają do spędzania ich w ciepłych pomieszczeniach wypełnionych zapachem chociażby herbaty malinowej lub grzańca a do tego – pysznego domowego ciasta albo pierniczków. Takie chwile warto spędzać w ładnym otoczeniu. A ciepłe i soczyste kolory jesieni pomagają udekorować wnętrze. Można wówczas skorzystać z naturalnych jak i dostępnych w sklepach dekoracji o jesiennym, i nie tylko, charakterze. Jednak najciekawiej jest chyba łączyć ze sobą jedne i drugie elementy, aby uzyskać ciekawe kompozycje.

Powrót do przeszłości we współczesnym stylu.

Przygotowywanie takich niepowtarzalnych jesiennych dekoracji to także frajda dla całej rodziny lub ciekawe urozmaicenie spotkań towarzyskich. „Dawno, dawno temu” – jeszcze przed epoką telewizji, internetu, gier komputerowych i innych cudów współczesnych technologii ludzie gromadzili się aby wspólnie przygotowywać różnego rodzaju ozdoby – na przykład świąteczne. Kobiety często we własnym gronie pracowały nad robótkami ręcznymi umilając sobie czas rozmową. Tego rodzaju spotkaniom towarzyszyła szczególna, niespotykana raczej obecnie atmosfera.

Może warto spróbować chociaż od czasu do czasu ją odnowić – przygotowując wspólnie na przykład piękne jesienne dekoracje do domu?

(Prawie) wszystko, z czego można wykonać jesienne dekoracje do domu.

Prawie, ponieważ kolejne nowe pomysły mogą pojawić się w każdej chwili. Jednak nawet z podstawowych surowców, jak chociażby banalne na pierwszy rzut oka dynie na tzw. „Halloween”, można stworzyć niepowtarzalne kompozycje. Zasuszone kolorowe liście umieścić można na przykład pod szkłem w inny sposób niż dotychczas. A do tego różnego rodzaju dodatki: świece, wazony, zasłonki i obrusy z naturalnych tkanin w ciepłych i żywych kolorach sprawią, że osławiona jesienna chandra stanie się mitem.

  Nowości w designie: nowoczesne lampy-żarówki

Zgromadzeni w przytulnym salonie członkowie rodziny lub przyjaciele mogą wreszcie puścić wodze swojej fantazji oraz dać upust artystycznym talentom – bo czasami wystarczy kilka gałązek, trochę słomy i kawałek sznurka aby stworzyć niepowtarzalną kompozycję. Właśnie takie, naturalnego pochodzenia materiały, łączone z różnego rodzaju wyrobami z przezroczystego szkła, tworzą niezwykle atrakcyjne aranżacje. A dzięki postępowi – współcześni twórcy dekoracji mają o wiele szerszy wachlarz możliwości, niż wspomniani wcześniej przedstawiciele dawnych pokoleń.

Jesienne dekoracje do domu – inspiracje.

Wymienione tutaj pomysły to zaledwie kilka inspiracji. Jesień i wszystko, co się z nią kojarzy są prawdziwą skarbnicą dekoracyjnych elementów. Niezliczona ilość dostępnych motywów związanych z tą porą roku sprawia, że co sezon powstawać mogą niebanalne jesienne dekoracje do domu.

I tak na przykład różnorodne dynie co roku mogą zmieniać swój kolor, albo odcień. Zarówno dzięki ich naturalnym barwom i odmianom, jak i za pomocą farb oraz innych barwników. Przy udziale drobnych modyfikacji powstaną z nich nie tylko w karoce Kopciuszka, ale także w szereg innych osobliwości – zachowując jesienny charakter samych dyń.

Posiadacze przezroczystych stołów, ław, lub blatów z miejscem na dekoracje pod szkłem mogą zaś przenieść nieco jesiennego krajobrazu wprost do domu. Wystarczy piękne, kolorowe jesienne liście umieścić bezpośrednio pod nim – niczym jesienny „dywan” po jakim stąpać można często o tej porze roku po trawniku.

Drobne jesienne dekoracje do domu.

Oprócz sztampowych dyń czy wrzosów oko cieszyć będą z pewnością stroiki – wykonane z gałązek, kolorowych liści, orzechów, słomy i innych ciekawych elementów. Kompozycje tego rodzaju w szkle, w donicach, na różnego rodzaju podstawach, na przykład, z kory pozwolą zachować elementy pięknego jesiennego krajobrazu również wówczas, kiedy liście całkiem opadną już z drzew.

Stroiki i lampiony oraz inne ciekawe jesienne dekoracje w domu wykonać można samodzielnie. W przypadku tych drugich łatwo jest też nadać jesienny charakter gotowym, przeszklonym lampionom. Popularne latarenki tego rodzaju zazwyczaj oświetlane są za pomocą świeczek typu tealight, lub, coraz częściej, kryją w sobie oświetlenie typu LED – zasilane bateriami.

  Ciemny niebieski kolor w salonie

Wszelkiego rodzaju wazony, wazoniki i świeczniki mogą mieć jesienny charakter oraz kolorystykę bez dodatkowych modyfikacji. Jednak tym bardziej uniwersalnym, obecnym w mieszkaniu przez cały rok, warto go dodać poprzez odpowiednie ozdoby. A kilka miesięcy później – wystarczy zamienić te ozdoby na świąteczne.

Jednak pozostawienie odrobiny pięknych, jesiennych akcentów również w grudniu, obok wszechobecnych Mikołajów i reniferów, sprawi, że będzie można utrzymać dodatkową nutkę ciepłych kolorów i „dogrzać” nimi zimowe wnętrza.

Dekoracje okien – wyjątkowo efektowne po zmroku.

Długie wieczory i związane z tym oświetlanie okien od wewnątrz umożliwiają wyjątkowe wyeksponowanie ozdób umieszczanych na wewnętrznych stronach szyb oraz w ich okolicy. I to jeszcze zanim z zewnątrz pomaluje je mróz. Warto w związku z tym pomyśleć o oryginalnym jesiennym „witrażu” lub dekoracjach ustawionych na parapecie wewnątrz domu.

Jesienne dekoracje w ciepłych kolorach „ożywią” wnętrza nawet do samej wiosny.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here