Boże Narodzenie w stylu skandynawskim. Dekoracje i ozdoby świąteczne

Skandynawskie dekoracje świąteczne mają swój niepowtarzalny urok. Przyzwyczajeni do bogato zdobionych ozdób, w mocnych kolorach i tych ociekających złotem, rzadko zauważamy, że prostota i naturalność są równie piękne.

0
4819
5
(2)

Skandynawska prostota we wnętrzach jest nam doskonale znana. Niewielka ilość dodatków, możliwie jak najbardziej naturalnych, wszechobecna biel połączona z szarością i ciepłym drewnem to przepis na wnętrze w stylu skandynawskim. Ale czy każdy wie, w jaki sposób urządzić święta w skandynawskim stylu? Oto przykłady dekoracji i ozdób świątecznych w stylu skandynawskim.

Prostota, naturalność i stonowane kolory

Takie powinny być nie tylko wnętrza, ale również dodatki i ozdoby świąteczne w stylu skandynawskim. Nie pasują tu niestety ociekające złotem dekoracje bożonarodzeniowe. Przy wyborze ozdób świątecznych najlepiej kierować się ich naturalnością, zarówno jeżeli chodzi o ich kształt, formę czy kolor. Ponadto najlepiej decydować się na naturalne materiały, jak drewno, kamień, len, wełna czy wiklina – bielona lub nie.

Ostatnią zasadą, którą powinniśmy się kierować przy wyborze dekoracji w skandynawskim stylu to stonowane barwy. Wybierajmy raczej te zimne, jak biel, szary czy rozbielona szarość. Do stylu tego nie będą niestety pasować fioletowo-złote bombki, czerwone kokardy czy łańcuchy w mocnych kolorach.

Dekoracja światłem

Styl skandynawski badzo lubi migoczące, rozproszone światło świec i delikatne światło małych lampek ledowych. Cierpiący na niedobór światła słonecznego Skandynawowie rozświetlają wnętrza swoich domów, nie tylko od święta. Boże Narodzenie jest jednak doskonałą okazją do postawienia dodatkowych świeczników – oczywiście wykonanych z naturalnych materiałów, a także do zawieszenia łańcuchów led – nie tylko na choince. Warto więc w kilku miejscach w domu ustawić klasyczne świece, niech jeszcze bardziej podkreślą one skandynawski klimat naszych bożonarodzeniowych dekoracji.

Zdjęcia: North&South Home Materiał został zrealizowany 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

  Jak zaaranżować salon, aby był funkcjonalny?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here