Nowoczesna i stylowa choinka. 10 pomysłów na oryginalną choinkę

Tradycyjne święta nie muszą oznaczać tradycyjnej aranżacji. Popuść wodze fantazji i zainspiruj się naszymi dziesięcioma pomysłami na oryginalną choinkę.

0
1778
5
(1)

Tradycja świąt wcale nie oznacza, że powinniśmy, a wręcz że musimy im hołodwać w sposób klasyczny. Jeżeli z jakiś powodów nie chcesz, bądź nie możesz mieć u siebie w domu tradycyjnej choinki, mamy dla Ciebie kilka oryginalnych pomysłów na tradycyjne drzewko, w mniej tradycyjnym wydaniu.

Spis treści artykułu:

Patyki z bombkami

Pomysł ten został zaczerpnięty ze stylu skandynawskiego, gdzie naturalność łączy się z prostotą, efektem czego powstają naprawdę zapierające dech w piersiach dekoracje świąteczne. Także i w tym przypadku możemy mówić o pięknych nowoczesnych choinkach, które powstały z połączenia naturalnych patyków i błyszczących, kolorowych, bądź czarno-białych bombek. To nietypowe podejście do klasycznego bożonarodzeniowego drzewka sparwdzi się we wnętrzach nowoczesnych i skandynawskich. Doskonale spełni swoje zadanie również tam, gdzie nie mamy zbyt dużo miejsca.

Świetlista choinka

Kolejny z pomysłów na oryginalną choinkę, która sprawdzi się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i małych mieszkaniach, gdzie nie mamy miejsca na tradycyjne drzewko, opiera się na wykorzystaniu lańcuchów z lampek led. Możemy albo ułożyć z łańcucha na ścianie kształt choinki, bądź też przymocować łańcuch do suchego drzewka, które będzie doskonale imitować świąteczną choinkę. W sklepach można również kupić gotowe świecące drzewka.

 

Nietradycyjna tradycja

Ciekawym rozwiązaniem może być także nieklasyczne podejście do samego drzewka bożonarodzeniowego. Nikt bowiem nie powiedział, że choinka musi stać na podłodze. Nie ma również ograniczeń w kwestii wielkości i kształtu drzewka, nawet tego, które stoi w doniczce nad naszym kominkiem.

Choinka jako dekoracja na ścianie

Ostatnim z ciekawych i godnych uwagi pomysłów na choinkę w niestandardowej wersji, mogą być również te przymocowane do ściany. Niezależnie od tego czy będzie to kawałek materiału, wycięty na kształt drzewka i ozdobiony bombkami, czy też kompozycja z samych bombek i ozdób choinkowych w kształcie choinki, powieszona na ścianie, będą strzałem w dziesiątkę.

  Karnisze pojedyncze czyli gorące trendy w dekoracjach okiennych

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here