Oknoplast
0
()

Istotą budownictwa energooszczędnego jest zminimalizowanie strat energii. Jak wynika z analiz profili energetycznych domów jednorodzinnych do największej ucieczki ciepła dochodzi przez nieszczelne okna, wentylację oraz ściany zewnętrzne, a następnie przez dach i podłogę na gruncie.

W celu ograniczenia strat, konieczne jest zapewnienie wysokiej szczelności powietrznej obudowy budynku. Wiąże się to z zastosowaniem materiałów o bardzo dobrych parametrach izolacyjności termicznej, a także montażem dodatkowych rozwiązań np.: wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Powłoka zewnętrzna budynku powinna być nieprzepuszczalna dla wiatru, a dopuszczalny współczynnik przenikania ciepła stolarki w domu pasywnym nie może przekraczać Uw = 0,8 W/m2K. Jednocześnie tym, co może dziwić w budynkach oszczędnych jest duża liczba przeszkleń. Wybierając materiały do budowy domu, zwracamy uwagę na ich współczynnik strat ciepła. Warto jednak patrzeć nieco szerzej: nie tylko na starty, ale także zyski ciepła czyli tzw. bilans energetyczny.

winergetic premium passive

Współczesna stolarka nie przyczynia się już do ubytków energii, a pozwala zyskać darmowe ciepło. Właściwie rozplanowane okna mogą korzystnie wpłynąć na profil energetyczny budynku. Duże szklane powierzchnie umieszcza się zatem głównie od strony południowej.

Firma OKNOPLAST oferuje okno Winergetic Premium Passive, spełniające rygorystyczne wymagania dla okien przeznaczonych do budynków pasywnych. Winergetic Premium Passive to pierwsze okno z PVC, w którym zastosowano innowacyjną technologię bariery termicznej SpaceBlock. Składa się ona z aerożelu, zamontowanego w ramie i warstwy pianki poliuretanowej w skrzydle. Model Winergetic Premium Passive może być wyposażony w nowoczesne pakiety szybowe, odgrywające niebagatelną rolę w pozyskiwaniu ciepła i minimalizacji start energii. Wartość bilansu energetycznego okna zależy od współczynnika przenikania części profilowej okna tzw. Uf, szyby Ug, współczynnika przepuszczalności promieniowania słonecznego g oraz powierzchni szyb. Właściwe przygotowanie takiego bilansu dla całego domu nie jest proste, ponieważ oprócz tych trzech elementów wpływ mają także orientacja budynku względem stron świata, strefa klimatyczna w której obiekt się znajduje oraz jego kubatura.

  Czym są okna energooszczędne?

W Oknoplast kupując energooszczędne okna w promocyjnym pakiecie Ciepły dom, otrzymamy rabat także na pakiety szybowe z powłokami niskoemisyjnymi – Energy, Warm i Comfort. Pakiety te, dzięki specjalnym powłokom napylanym na powierzchnię szkła, charakteryzują się wyższą niż standardowe szyby zdolnością pozyskiwania energii z promieniowania słonecznego przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu termoizolacyjności.

Zmniejszenie zużycia energii i dłuższa żywotność poszczególnych elementów sprawi, że dom będzie przyjazny dla nas i naszej planety. Najnowsze rozwiązania od OKNOPLAST pozawalają łączyć wykorzystanie najnowszych zdobyczy techniki z troską o środowisko naturalne.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here