Druck
5
(1)

Multipor poprawia komfort cieplny i pozwala zmniejszyć wydatki na ogrzewanie. Dlaczego? Ocieplenie od wewnątrz chroni budynek przed ucieczką ciepła przez ściany.

Ocieplanie zimnych pomieszczeń od wewnątrz jest wskazanym rozwiązaniem, gdy izolacja budynku od strony zewnętrznej jest niemożliwa lub jest niewskazana.

Energooszczędnymi płytami Multipor są więc zainteresowani właściciele mieszkań w wiekowych budynkach, w których spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa zwleka z izolacją całego obiektu. Pamiętajmy też, że zewnętrzna izolacja ulega degradacji wywołanej czynnikami atmosferycznymi. Deszcz, śnieg, wiatr i bezpośrednie promieniowanie słoneczne powodują, że takie ocieplenie zewnętrzne ścian ma średni czas żywotności kilkunastu lat.

Multipor układa się na ścianach wewnątrz pomieszczeń, które chcemy ocieplić. Dlatego system ocieplenia od wewnątrz zachowuje fasadę budynku w oryginalnym, nierzadko wyjątkowym i zachwycającym kształcie. Mineralne płyty Multipor stosuje się więc często w kamienicach, dworach, pałacach, czy starych młynach i gorzelniach adaptowanych na mieszkania, biura i sklepy.

Ocieplanie ekologicznym Multiporem ma wiele zalet także w przypadku obiektów użytkowanych okazjonalnie. Są to kościoły, sale sportowe czy sale koncertowe. Specyficzne pomieszczenia wymagają możliwości szybkiego ich ogrzania. Dużo mniejsze znaczenie ma w takich pomieszczeniach akumulacja cieplna i bezwładność termiczna izolowanej ściany. Termomodernizacja od wewnątrz odcina w specyficzny sposób ścianę od powietrza znajdującego się wewnątrz. Czyli szybko ogrzewamy pomieszczenie nie ogrzewając ściany.

Ocieplanie ścian od wewnątrz wymaga materiałów budowlanych o specyficznych parametrach technicznych, które pełnią różnorakie funkcje. Takie kryteria spełnia innowacyjna technologia Multipor, bo poprawia izolację cieplną budynku i zapobiega gromadzeniu wilgoci w przegrodach.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

  Fotowoltaika i kocioł elektryczny czyli oszczędne ogrzewanie elektryczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here