Łóżko piętrowe dla dziewczynki
5
(2)

Łóżko piętrowe – marzenie każdego dziecka

Łóżko piętrowe to nie tylko doskonały sposób na zaoszczędzenie wolnej przestrzeni w pokoju dziecięcym, ale także możliwość sprawienia dziecku wielkiej radości. Dzieci marzą o łóżku piętrowym, a w szczególności o tym by móc spać na górnej powierzchni spania. Dlatego decydując się na taki model łóżka, możemy osiągnąć wiele korzyści za jednym razem. Łóżko piętrowe dla dziewczynki to nie tylko radość ze względu na poziomową konstrukcję i mnóstwo zabawy podczas jego użytkowania.

Łóżka piętrowe w przeciwieństwie do tradycyjnych modeli są używane przez dzieci zarówno w nocy, jak i za dnia. Bowiem w ciągu dnia służą jako idealne miejsce do dziecięcych zabaw. Dziewczynki chętnie udają, że łóżko piętrowe jest ich zamkiem, a górne piętro czarodziejską komnatą. Na górnym poziomie zwykle odbywa się wiele kreatywnych zabaw, a wiele z nich jest także edukacyjnych. Twoja pociecha może poczuć się niczym na placu zabaw, a ograniczeniem jest tu tylko wyobraźnia.

Łóżko piętrowe dla dziewczynki a bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo dziecka jest kwestią priorytetową. Dlatego też przestrzeń, w której dziecko przebywa na co dzień powinno być tak wyposażone i zabezpieczone, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. Wielu rodziców dostrzega liczne zalety łóżek piętrowych, ale czasem pojawia się myśl wyrażająca obawę o to, czy dziecko po prostu nie wypadnie i nie zrobi sobie krzywdy.

Nowoczesne łóżka piętrowe są projektowane i wykonywane przede wszystkim z myślą o bezpieczeństwie. Dlatego polecamy wybrać takie modele, które są wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia. Podstawą w tym zakresie będzie oczywiście barierka, która zamontowana jest na brzegu powierzchni spania. Należy jednak zwrócić uwagę, czy jest ona wystarczająco wysoka oraz czy szczebelki są gęsto rozmieszczone. Także szczeble w drabince powinny być gęsto rozmieszczone, a ich powierzchnia w górnej części płaska a nie zaokrąglona, by uniknąć poślizgu.

  Jak dopasować zasłony do rodzaju pomieszczenia?

Idealne łóżko piętrowe dla dziewczynki

Łóżko piętrowe powinno być niczym spełnienie dziewczęcych marzeń. Nie bójmy się więc wyważonych odcieni różu, bieli, a także subtelnych dekorów. Dzięki takim kolorom i dziewczęcym akcentom, mebel będzie doskonale wpisywać się nie tylko w charakter poszczególnych aranżacji, ale również spełni oczekiwania najważniejszej osoby, czyli małej użytkowniczki. Nowoczesne łóżka piętrowe dla dziewczynek wyróżniają się wyważonym wzornictwem, dzięki czemu prezentują się subtelnie a nie masywnie, co ma duże znaczenie nie tylko dla kwestii odbioru wizualnego aranżacji, ale i by nie przytłoczyć małego pomieszczenia meblem dużym gabarytowo.

W ofercie łóżek piętrowych dla dziewczynek możemy znaleźć zarówno neutralne modele o uniwersalnej, ponadczasowej dekoracyjności. Jak i łóżka piętrowe bardziej finezyjne, które są zaprojektowane typowo pod dziewczęce gusta. Oba warianty są efektowne i warte wzięcia pod uwagę, gdyż o ostatecznym efekcie zdecydują tu również dodatki takie jak pościel, dekory, pluszowe zabawki oraz pozostałe elementy wyposażenia wnętrza.

Łóżko piętrowe dla dziewczynki – białe czy różowe?

Łóżko piętrowe dla dziewczynki powinno być dopasowane do pokoju zarówno pod względem dekoracyjności, jak i koloru. Myśląc o najlepszym kolorze, który sprawdzi się w pokoju dziewczynki oczywiście większość z nas pomyśli o różu. Nic w tym dziwnego, bowiem zdecydowana większość dziewczynek preferuje właśnie tę barwę.

Jeżeli więc Twoja mała córeczka należy do tej grupy, warto postawić właśnie na różowe łóżko piętrowe, dzięki czemu pokój stanie się bardziej kolorowy i ożywczy, a także spełni się marzenie małej księżniczki. Natomiast w przypadku, gdy szukasz rozwiązania uniwersalnego, które będzie pasować do każdej kompozycji kolorystycznej i posłuży możliwie jak najdłużej – wybierz białe łóżko piętrowe dla dziewczynki.

Artykuł powstał dzięki inspiracji i wsparciu sklepu meblowego https://www.meble-bogart.pl/

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here