Agregat tynkarski
5
(1)

Spis treści artykułu:

Agregat do tynkowania – co to takiego?

Agregat do tynkowania to zaawansowane urządzenie, które może pracować z gotowymi mieszankami suchymi, jak i mokrymi. Nie ma też problemu, aby ta maszyna do tynków współpraca z mieszankami przygotowywanymi bezpośrednio na budowie. Poza tym agregat do tynków jest idealny do zadań wykonywanych metodą maszynową, nakładania gipsu, gładzi i szpachli.

Na jego budowę składa się kilka elementów, wśród których wyróżniamy mieszarkę, pompę, sito oraz wąż natryskowy. Najczęściej spotykana jest mieszarka typu bębnowego. To właśnie tu dochodzi do połączenia składników zaprawy. Pompa służy do przetransportowania gotowej zaprawy do węża, ale nim do niego trafi, musi “spotkać” się jeszcze z sitem, gdzie oddzielane są większe frakcje, mogące uszkodzić inne elementy agregatu do tynkowania. Za pomocą węża natryskowego przygotowana idealnie zaprawa rozprowadzana jest na danej powierzchni roboczej. Czasem sprzęt wyposażony jest w specjalny pistolet i dotyczy to różnych modeli, między innymi agregatów do tynku strukturalnego, ale nie tylko.

Nowy czy używany agregat tynkarski – jaki wybrać?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które mają przed sobą tynkowanie ścian. Na pewno odpowiedź nie jest łatwa, ponieważ każdy ma inną sytuację i dysponuje większym czy mniejszym budżetem, lecz warto wiedzieć, że w większości sytuacji doskonale sprawdzają się używane maszyny tynkarskie. To szczególnie istotne dla osób, które wykonują dużo prac budowlanych i bez tego pomocnego urządzenia nie poradzą sobie ze wszystkimi zleceniami.

Co jednak gdy urządzenie jest nam potrzebne jednorazowo – do pracy we własnym domu? Wypożyczane są tu tylko najlepsze i sprawdzone agregaty tynkarskie, a więc w dobrym stanie, bez uszkodzeń i innych mankamentów. Patrząc na cenę nowych maszyn tynkarskich i porównując je z używanymi, można dojść do słusznego wniosku, że sprzęt z drugiej ręki to lepsza opcja, także podczas wypożyczenia, bo cena takiej usługi automatycznie jest niższa.

  Budowa domu z prefabrykatów - czy się opłaca?

Dlaczego warto wypożyczyć maszynę tynkarską?

Głównym powodem jest oczywiście to, o czym już wspominaliśmy wcześniej, czyli wysoki koszt zakupu. Wystarczy szybki rzut oka na cenę agregatów do tynków strukturalnych, by przekonać się, że jest bardzo zaporowa. Po co tyle wydawać, by mieć sprzęt, który raz użyjemy, a później odstawimy go do kąta? Nawet jak sporadycznie wykonujemy remonty, to nie warto kupować agregatu tynkarskiego, ponieważ lepiej nam się opłaci wynajęcie go na kilka godzin czy dni. Zapłacimy relatywnie niedużo, wykonamy porządnie swoją pracę, zyskując pieniądze i czas.

Podsumowując, nie ma wątpliwości, że maszyny tynkarskie są nieocenione na budowie, gdyż dzięki nim w ekspresowym tempie wykonamy profesjonalnie wyglądające tynki. Nie powinniśmy też pochopnie decydować się na kupno tego sprzętu, ponieważ jego wynajęcie w większości przypadków po prostu bardziej się opłaca.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here