Małe AGD dla dzieci – dlaczego warto i propozycje

Kuchenki, mikrofale, zestawy do gotowania - małe AGD dla dzieci kręci się wokół kuchni i kulinariów. Jeśli chcesz wychować przyszłego Master Chefa, nie patrz na płeć - zabawki AGD dla dzieci są świetne i dla dziewczynek, i dla chłopców. Dla tych drugich możesz wybrać po prostu drewnianą, klasyczną wersję, która ma mniej kolorów, wygląda pięknie i przez to jest bardziej unisex. Jakie małe AGD dla dzieci wybrać? I dlaczego w ogóle warto?

1
2013
0
()

Rozwijaj pasje swojego dziecka

Warto zachęcać dzieci do aktywnego poszukiwania swoich pasji, do rozwoju, do poszerzania horyzontów. To z pewnością zaprocentuje w dorosłym życiu. Pasja do gotowania może być przecież nie tylko atrakcyjnym zawodem, ale i atutem w towarzystwie – i to niezależnie od płci! W przyszłości samodzielność w tej kwestii, umiejętność przygotowania nawet skomplikowanych posiłków, stworzenia kolacji dla drugiej połówki czy obiadu dla dziecka będzie przecież jak najbardziej w cenie.

Mały pomocnik w kuchni? Dlaczego nie!

Zachęć swoje dziecko do gotowania i patrz, jak zyskujesz pomoc przy kuchennym stole. Nawet jeśli na tą chwilę Twoje dziecko jest zbyt małe, żeby realnie pomagać Ci w podczas gotowania (bo to się kończy tylko większym bałaganem), za parę lat będziesz sobie wdzięczny za tą możliwość. Oszczędzi Ci to również czasu na przygotowanie kanapek do szkoły czy gotowanie obiadu dla nastolatka. Dobrze jest mieć samodzielne dziecko!

Nauka gotowania sposobem na niejadka

Rozbudzenie dziecięcej ciekawości w kierunku jedzenia może zaprocentować również u niejadków. Dziecko wie, z czego jest wykonany posiłek, który ma jeść, a że sam pomagał przy jego robieniu, to chętnie chociaż spróbuje. Małe AGD dla dzieci może więc pomóc Wam wyregulować dietę małego, oswoić go z nowymi smakami i zachęcić do warzyw. Do tego typu zabawek często dodawane jest plastikowe lub gumowe jedzenie – warto wybierać tutaj warzywa i owoce, zamiast hamburgerów i pizzy.

Jakie małe AGD dla dzieci wybrać?

Do wyboru jest całkiem dużo propozycji – przede wszystkim zestawy kuchenki z piekarnikiem i zlewem, czasem wózki na zakupy, bary szybkiej obsługi, blendery, mikrofale czy artykuły spożywcze. Warto kupować te w kolorach uniwersalnych, unisex, aby mogły się bez problemu bawić takim sprzętem zarówno dziewczynki, jak i chłopcy.

  Wesołe i kolorowe tekstylia dla dzieci

Więcej na: https://www.wasserman.eu/pl/kategoria/agd/dla-dzieci

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

  1. Córce właśnie na mikołaja kupiliśmy kuchnię. Była wniebowzięta gdy ujrzała, że będzie mogła gotować i piec jak mamusia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here