Aranżujesz kuchnię i szukasz odpowiedniego oświetlenia do kuchni? Sprawdź, gdzie je kupić.
4
(2)

Światło w kuchni ma bardzo duże znaczenie. Właśnie dlatego zanim wybierzemy konkretne lampy musimy się zastanwowić, na jakie strefy podzielić to wnętrze i jakiego oświetlenia potrzebuje każda z nich. Radzimy, jakie oświetlenie w kuchni będzie najbardziej optymalne, a także, gdzie je kupić.

Strefa przygotowywania posiłków

Przygotowywanie jedzenia to najważniejsze „zadanie” każdej kuchni. Właśnie dlatego należy poświęcić więcej czasu i środków na doświetlenie tej strefy. Najważniejsze jest oświetlenie główne, czyli górne. Jednak jeden żyrandol powieszony na środku nie jest dobrym pomysłem. Lepiej zdecydować się na oświetlenie punktowe, pamiętając, że kilka mniejszych lampek będzie lepszym rozwiązaniem niż jedna duża.

Oświetlenie główne – punktowe

Firma Spotline ma szeroką ofertę, jeżeli chodzi o punktowe oświetlenie do kuchni. Doskonałym rozwiązaniem będzie tu klasyczne oświetlenie wbudowane w sufit New Tria 2. Jest to niskonapięciowa lampa o źródle światła G53 lub ledowym (opcjonalnie). Można ją kupić w trzech wersjach kolorystycznych: białym, czarnym i szczotkowanym aluminium.
Z kolei lampy Oculdas projektu David Morgan to produkt do wnętrz, gdzie liczy się nowoczesny design. Ledowe źródło światła w tych lampach ma ponadto możliwość ściemniania i jest to oświetlenie pośrednie.

Oświetlenie główne – szynowe

Idealnym rozwiązaniem w kuchni będzie też oświetlenie na szynach. Na szynie 1F wysokonapięciowej doskonale sprawdzi się lampa Puri. Źródło światła GU10 lub opcjonalnie LED daje możliwość dostosowania do naszych potrzeb. Ponadto szynę można zaprojektować według własnego uznania, wyposażając ją w różne rodzaje lamp
1) krótkie jak Puri
2) wiszące – Enola, Para Cone 14, Wave, Forchini.
Wszystkie te lampy znajdziecie Państwo w sklepie Spotline.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here