Design może iśc w parze z funkcjonalnym rozwiązaniem. Zobacz nasze nowoczesne lampy kuchenne.
3.7
(3)

Oświetlenie kuchenne musi być przede wszystkim praktyczne. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby było też nowoczesne i zachwycało swoim wyglądem. Jak połączyć funkcjonlaność z designem w kuchni? Przedstawiamy projekt wnętrza, który został dobrze przemyślany pod kątem oświetlenia w kuchni, a jednocześnie zachwyca swoim wyglądem.

Aranżacja nowoczesnej kuchni w starej kamienicy

salon otwarty na kuchnię z jadalnią i strefę wypoczynku jest sercem tego mieszkania. Część kuchenną, ze ścianą zabudowaną pojemną szafą, zamyka wyspa z czarnym marmurowym blatem. Ukryta w nim nowoczesna płyta kuchenną posiada nowoczesny wyciąg pomiędzy polami grzejnymi. Zlewozmywak również ukryty w wyspie posiada z kolei dyskretnie chowaną baterię. Kuchnia jest tu więc miejscem ukrytym, które ożywa jedynie w momencie gotowania. Od strony salonu wyspa  została schowana za nieco od niej wyższą ścianką z białego lekkiego spieku kwarcowego, który do złudzenia przypomina marmur.Oświetlenie szynowe jako nowoczesne lampy kuchenne?

Oświetlenie szynowe zyskuje na popularności, nie tylko przez wzglad na swój nowatorski charakter, ale też przez swoją funkcjonalność. Lampy na szynach dają możliwość oświetlenia przestrzeni w dowolny sposób – skierowania światła tam, gdzie tego potrzebujemy i jego łatwej regulacji. Klasyczne punktowce wyglądają nowocześnie, ale niestety nie mają możliwości regulacji, co wpływa znacząco na ich funkcjonalność. Możemy sobie pozwolić na takie rozwiązanie w przedpokoju, jednak w kuchni należy postawić głównie na praktyczny aspekt oświetlenia. Właśnie dlatego w naszej nowoczesnej kuchni podstawową jest właśnie oświetlenie szynowe.

Ażurowe lampy nad stołem

Nowoczesne oświetlenie jet tu elementem mającym ogromny wpływ na odbiór przestrzeni. Zostało zaprojektowane tak, aby tworzyć sceny świetlne, które precyzyjnie podkreślają klimat całego mieszkania. Dzieje się to przez wyeksponowanie poszczególnych elementów wystroju wnętrza. Geometryczne, ażurowe kształty czarnych lamp Wireflow, powieszone nad stołem w jadalni przyciągają wzrok nawet w dzień. Zdecydowanie dodają charakteru całemu pomieszczeniu. Wyglądają one jakby były narysowane w powietrzu, co dodatkowo potęguje efekt designerskiego stylu kuchni.

  Urządzamy kuchnię! Lodówka z zamrażarką – jak wybrać tę najlepszą?

Zobacz jak wyglądają nowoczesne lampy w kuchni:

Za inspirację do napisania tekstu dziękujemy firmie Luminosfera.

Po więcej wnętrzarskich inspiracji zapraszamy na stronę marki Adriana Furniture www.adrianafurniture.com oraz pracowni Nasciturus design www.ndesignstudio.pl.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 3.7 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here