Oświetlenie lustra w łazience jest niezwykle ważne. Sprawdź czym są lustra z oświetleniem zintegrowanym.
5
(1)

Kiedy podejmujemy decyzję o wyborze sposobu oświetlenia łazienki, należy pamiętać o tym, że właściwe światło ma wielki wpływ na nasz nastrój. Szczególnie ważne dla Pań, ale i dla Panów również jest oświetlenie lustra. Często zastanawiamy się, jak oświetlić lustro, żeby można było zrobić makijaż, czy dokładnie ogolić. Na rynku istnieją już tak nowoczesne rozwiązania, które polegają na zintegrowaniu oświetlenia z lustrem. Jak to wygląda?

Lustra zintegrowane ze światłem

Lustra wyposażone w lampy LED pasują zarówno do budynków publicznych, jak i prywatnych domów czy mieszkań. Zapewniają optymalne i zarazem piękne oświetlenie lustra w łazience. Oferowane są w trzech podstawowych wariantach:

  • z pojedynczym źródłem światła na górnej krawędzi lustra,
  • z podwójnymi lampami LED umieszczonymi po bokach lustra,
  • lustro oświetlone lampami LED z czterech stron.

Oświetlenie lustra z góry lub po bokach

Pojedyncza lampa LED umieszczona na górnej krawędzi lustra zapewnia oświetlenie bezpośrednie, czyli takie jakie stosujemy zazwyczaj w przypadku kinkietów. Umieszczenie dwóch lamp, z prawej i lewej krawędzi lustra, daje światło, które zapewnia odpowiednie oświetlenie osoby znajdującej się bezpośrednio przed lustrem.Lustro otoczone światłem

Lustro, które jest otoczone światłem zapewnia przyjemne pośrednie oświetlenie, spływające ze wszystkich czterech stron. To właśnie prawidłowe ustawienie źródeł światła zapewnia efekt wallwash, który nadaje wnętrzu niezwykłą atmosferę. Jeżeli zdecydujemy się na wybór tego rozwiązania, warto jednak zaopatrzyć się w dodatkowe oświetlenie lustra, żeby zapewnić bezpośrednie światło padające na stojące przed lustrem osoby.

Lustra nowej generacji

Jednak dziś lustro nie tylko świeci! Możemy je dodatkowo wyposażyć w szereg udogodnień:

  • system podgrzewania, sprawiający że powierzchnia lustra nie paruje,
  • obsługę za pomocą włącznika ściennego lub przez włącznik sensorowy (zapalanie i gaszenie światła odbywa się za pomocą prostego ruchu ręką),
  • dodatkowe światło dolne podświetlające miejsce umywalkowe.
  Oświetlenie LED w łazience. Aranżacje łazienek z oświetleniem ledowym

Z pomoc w realizacji materiału dziękujemy firmie Duravit – producentowi luster zintegrowanych z oświetleniem.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here