Płytki do kuchni należy wybierać rozważnie. Oto nowoczesna kuchnia w naszym wydaniu.
4.8
(8)

W nowoczesnych kuchniach rzadko stosuje się płytki ceramiczne, jako uzupełnienie przestrzeni między szafkami a blatem. Najczęściej stosowaną dekoracją jest dziś szkło, które z powodzeniem może zostać położone na pomalowaną ścianę bądź na fototapetę. Jednak czy szkło w kuchni to jedyne nowoczesne rozwiązanie? Oczywiście, że nie!

Nowoczesna kuchnia – co zamiast szkła?

Kolorowe szkło jest dość drogim rozwiązaniem. Nie zmienia to jednak faktu, że wygląda niezwykle spektakularnie i elegancko. Szkło w mocnym kolorze idealnie ożywia wnętrze, jednak jest to rozwiązanie, które powoli ustępuje miejsca… płytkom ceramicznym.

Do łask wracają jednak nie klasyczne płytki z dekorem, a zdobione ciekawymi, nowoczesnymi wzorami, które doskonale posłużą również jako dekoracja kuchenna. Dziś wiele firm produkujących płytki odważnie podchodzi do tematu ich zdobienia. Płytki z motywem weneckich budynków z wielkiej płyty to tylko jeden z nowatorskich pomysłów firmy Tubądzin. Coraz częstszym gościem w nowoczesnej kuchni staje się mozaika. Ułożona z niewielkich płytek wygląda bardzo elegancko.

Tablicówka zawsze fajna w kuchni!

Dla osób, które nie są przekonane do powrotu do płytek ceramicznych mamy inną propozycję – farbę tablicówkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu przestrzeń między blatem i szafkami kuchennymi może zostać praktycznie wykorzystana.

Oto jak te pomysły zostały wykorzystane w praktyce – nasze małe kuchnie:

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4.8 / 5. Ilość ocen: 8

Brak ocen!

  Chłód stali i świeżość mięty

6 KOMENTARZE

 1. Szkło hartowane na tapetę z okapem z takiego szkła, prezentuje się bardzo elegancko, kuchnia dosłownie nabiera blasku. Funkcjonalnie, a okapy ze hartowanego szkła w połączeniu ze stalą nierdzewną wyglądają bardzo efektownie i lekko, co nie przeczy temu, że są bardzo wydajne i można montować w kuchniach gdzie się dużo i intensywnie gotuje.

 2. Witam. Bardzo mi sie podoba przestrzeń miedzy szafkami pomalowana farbą tablicową, ale jak to w praktyce ? Konkretnie chodI mi o miejsca przy płycie gazowej i zlewie, co jeśli kąpanie woda lub olej ? Czy mozna to umyć ?

  • Dzień dobry,

   złotą mozaikę kupiliśmy w Centrum Wyposażenia Wnętrz w Warszawie w sklepie „GTG Marcin Pietrzycki”.
   Niestety nie znamy producenta tych płytek.

   Z pozdrowieniami
   Monika Plichta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here