Basen stelażowy
5
(1)

Własny basen ogrodowy nie musi pozostawać w sferze marzeń

Wyobrażając sobie willę z basenem, zwykle mamy na myśli duży zbiornik murowany. Niestety nie każdy z nas może sobie na niego pozwolić. Przyczyny są różne: od zasobności portfela, poprzez zbyt małą dostępną powierzchnię, aż po niechęć do trwałej zmiany aranżacji ogrodu. Na szczęście tradycyjny basen nie jest jedynym dostępnym rozwiązaniem. Bez przeszkód możemy postawić na znacznie mniej inwazyjną opcję.

Baseny stelażowe to świetny wybór dla wszystkich tych, którzy marzą o prywatnym kąciku relaksu we własnym ogrodzie. W dodatku są dostępne w wielu rozmaitych wariantach różniących się między sobą wielkością, ceną i wyposażeniem, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Warto przyjrzeć się ofercie sklepu internetowego Dollo, który specjalizuje się w sprzedaży wyposażenia domu i ogrodu. Niezależnie od wybranego modelu, każdy basen Bestway stelażowy odznacza się wysoką jakością wykonania, solidnymi materiałami oraz podstawowym zestawem akcesoriów, dzięki czemu produkty są natychmiast gotowe do złożenia i użytku.

Zalety basenów stelażowych

Baseny stelażowe różnią się od tych dmuchanych przede wszystkim trwałością i odpornością. Metalowe rurki podtrzymujące całą konstrukcję nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne oraz zmienne warunki atmosferyczne. Wszystkie materiały wykorzystywane do produkcji tego typu zbiorników są porządne i wytrzymałe. Dzięki temu kupno takiego produktu to inwestycja na lata.

Oprócz tego klient ma ogromne pole wyboru pożądanego przez siebie rozmiaru. Małe baseny stelażowe sprawdzą się na niewielkich posesjach oraz ogródkach działkowych. Z kolei większe konstrukcje są w stanie pomieścić całe rodziny oraz grupy przyjaciół, dzięki czemu robią prawdziwą furorę podczas wszelkich spotkań przy grillu oraz imprez w stylu garden party.

  Zobacz najładniejsze domki ogrodowe na narzędzia

Wreszcie, stanowią one bardzo bezpieczny i zdrowy wybór. Każdy basen na stelażu Bestway wyposażony jest w cały zestaw przydatnych dodatków, wśród których możemy znaleźć m.in. pompę filtrującą, tabletki z chlorem oraz siatkę do wyławiania nieczystości. Wszystkie te akcesoria sprawiają, że woda w basenie zawsze jest czysta i nie stwarza ryzyka podrażnień, alergii skórnych czy zatruć. Dzięki temu mogą się w niej kąpać zarówno dorośli, jak i dzieci.

 

Jak wybrać basen stelażowy dla siebie?

Wybierając basen ogrodowy, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jego jakość. Na tego typu produktach nie warto oszczędzać, zwłaszcza, że baseny stelażowe i tak są nieporównywalnie tańsze od swoich murowanych odpowiedników. Ścianki powinny być wykonane ze wzmacnianego, laminowanego PCV. Tylko taki wybór zapewni nam trwałość i niezawodność zbiornika.

Nie zapominajmy także o zawartości zestawów, z jakimi sprzedawane są baseny stelażowe. Nawet te najtańsze i najbardziej podstawowe powinny być wyposażone w niezbędne minimum potrzebne do rozstawienia i uruchomienia danego modelu. Z kolei te bardziej rozbudowane mogą zawierać takie udogodnienia jak bezpieczna drabinka czy termometr basenowy.

Istotnymi czynnikami warunkującymi decyzję mogą być również wielkość oraz kształt. Niewielki basen stelażowy okrągły zmieści się nawet w małym ogrodzie i przyda się do spokojnego relaksu w gronie najbliższych. Układ konstrukcji pozwala na siedzenie blisko siebie i sprzyja rozmowom. Z kolei dłuższy basen stelażowy prostokątny może być wykorzystywany nie tylko do wypoczynku, ale także do rehabilitacji, a w przypadku mniejszych dzieci również do nauki pływania.

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here