2.8
(4)

Własny pokój kąpielowy to marzenie każdego posiadacza mieszkania czy domu. Miejsce, w którym możemy się zrelaksować, rano przy porannej toalecie wypić ciepłą kawę, a wieczorem zażyć relaksującej kąpieli z kieliszkiem wina w ręku. Domowe mini-spa, bo o tym właśnie będzie mowa w tym artykule, ma jednak pewne cechy charakterystyczne. Jeżeli chcemy mówić o pokoju kąpielowym, nasze wnętrze musi spełniać jeden z poniższych punktów. Oto przykłady pokojów kąpielowych, które można urządzić nie tylko w dyżum domu, ale też w mieszkaniu.

Pokój kąpielowy: wanna czy prysznic?

Jeżeli chodzi o pokój kąpielowy to wybór wanny czy prysznica nie ma większego znaczenia. Istotne są z kolei ich wielkość i usytuowanie. Zwolennicy pryszniców powinni pomyśleć o dużej, przeszklonej kabinie, na przykład typu walk-in, z niewielkim miejscem do siedzenia, jak ławeczka czy stołeczek. Takie rozwiązanie daje nam możliwość spędzenia kilku chwil dłużej pod ciepłymi strumieniami wody. Miłośnikom wanien polecamy w pokojach kąpielowych wanny wolnostojące. Odsunięcie wanny od ścian sprawia, że czujemy się jak w prawdziwym SPA.

Zobacz nasz designerski pokój kąpielowy z prysznicem: Łazienka inaczej, czyli designerski pokój kąpielowy

Miejsce do siedzenia w salonie kąpielowym

Luksusowe łazienki charakteryzują się również własnym miejscem do siedzenia. W pokoju kąpielowym powinno być miejsce, gdzie oprócz klasycznej toalety możemy usiąść z lampką wina i delektować się ciszą i samotnością. Najlepszy będzie wygodny, miękki fotel, albo dłuższa ławeczka. Jeżeli mamy ograniczoną ilość miejsca możemy wstawić do naszego pokoju kąpielowego krzesło lub taboret.

 

Pokój kąpielowy a wielkość pomieszczenia

Domowe SPA powinno mieć przede wszystkim odpowiednią powierzchnię. Dlatego też jego rolę spełniać będą idealnie duże łazienki, gdzie znajdzie się miejsce na kluczowe dla pokoju kąpielowego elementy. Jeżeli możemy pochwalić się dużą łazienką, to z łatwością urządzimy w niej mini-spa. Oczywiście mniejsze wnętrza również możemy przerobić na pokoje kąpielowe, ale musimy zrezygnować z kilku elementów, jak choćby wolnostojąca wanna a wygodny fotel, albo ławeczkę zamienić na taboret. 

  Urządzamy nowoczesną łazienkę z elementami rustykalnymi

Oświetlenie w pokoju kąpielowym

Dodatkowym ciekawym gadżetem będzie w tym przypadku również ledowe podświetlenie wanny lub prysznica. Stworzy ono niepowtarzalny klimat we wnętrzu, niezależnie od jego wielkości i aranżacji. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu nawet zwykła łazienka może zmienić się w luksusowy pokój kąpielowy. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule: Oświetlenie LED w łazience. Aranżacje łazienek z oświetleniem ledowym.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 2.8 / 5. Ilość ocen: 4

Brak ocen!

2 KOMENTARZE

  1. Szukamy właśnie mebli i armatury do naszej łazienki. Oj, kosztuje to nerwów i emocji :) Siostra nam poleciła Kludi, bo ma ich baterie u siebie. Co sądzicie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here