Szukasz pomysłu na oświetlenie LED w łazience? Zobacz nasze aranżacje.
3.7
(3)

Oświetlenie LED całkowicie zrewolucjonizowało podejście do oświetlenia. Przede wszystkim kusi swoją żywotnością, wpisuje się w najnowsze ekologiczne trendy oraz najnowszy design. Niezależnie czy żarówki czy listwy LED łączą w sobie estetykę formy i oszczędność. Coraz śmielej też wkracza do naszych salonów, ogrodów, sprawdza się także jako oświetlenie łazienkowe.

Oświetlenie LED – główne zalety

Wśród podstawowych zalet oświetlenia LED wymienić można oszczędność, aspekt ekologiczny, możliwość wyboru barwy światła, różnorodne formy źródła światła.

Oświetlenie ledowe jest niezwykle korzystne dla środowiska, ponieważ przeciętny czas eksploatacji jednej diody to 5-7 lat, dzięki czemu ograniczamy ilość odpadów. Ponadto diody nie zawierają trujących i szkodliwych dla środowiska substancji, takich jak metale ciężkie czy rtęć. Technologia LED przyczynia się także do redukcji emisji CO2 i produkcji gazów cieplarnianych. Najważniejsze dla użytkowników jest jednak to, że oświetlenie ledowe to korzyść dla naszego portfela, ponieważ jest najwydajniejsze.
Wiele osób oświetlenie LED łączy tylko z zimną barwą, tymczasem dostępna jest cała paleta barw, od zimnych do ciepłych. Barwa ciepła doskonale sprawdza się we wnętrzach, w których odpoczywamy, jak sypialna czy salon. Z kolei barwa zimna nadaje pomieszczeniom sterylny wygląd. Będzie idealna do kuchni czy łazienki.

Oświetlenie LED w łazience

W łazience bardzo często stosujemy tak zwane listwy ledowe. Nie tylko delikatnie rozświetlą wnętrze, ale też odpowiednio podkreślą jego klimat, udekorują je światłem. Służą jako dekoracyjny dodatek do oświetlenia głównego.

Dodatkowym plusem listw z diodami LED jest to, że można je zamontować w dowolnym miejscu w łazience. Często stosuje się je jako podświetlenie szafek – przyklejając pod blatem. Można zaznaczyć nim wannę lub prysznic i stworzyć w łazience klimat salonu SPA. Ułożone dookoła podwieszanego sufitu będą dawały delikatny blask, z kolei zamontowane przy podłodze, posłużą naszemu bezpieczeństwu w nocy, kiedy nie chcemy zapalać głównego światła.

  Jak dobrać lampy łazienkowe nad lustro? Zasady są jasne

Zobacz nasze aranżacje z listwami LED w łazience.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 3.7 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here