5
(1)

Autorką projektu mieszkania w krakowskiej kamienicy jest Pani projektant Iwona Trędowska. Ten blisko 100-metrowy apartament składa się z dużego salonu, sypialni, pokoju dziecięcego, dwóch łazienek, kuchni połączonej z jadalnią oraz balkonu. Mieszkanie zostało zaprojektowane i wykonane z wyjątkową dbałością o szczegół i jakość wykonania. W tym wnętrzu to drewno i kamień współtworzą elegancki, ale bardzo przyjazny klimat wnętrza.

Przyjazne mieszkanie dla rodziny z dziećmi

Apartament jest domem dla 5-osobowej rodziny i zanim przybrał obecną, atrakcyjną formę musiał przejść gruntowny remont.

„Głównymi wyznacznikami zmian zarówno konstrukcyjnych, jak i wizualnych tego miejsca była funkcjonalność oraz jego unowocześnienie. Wygoda, na którą postawiłam już na samym początku projektowania, znalazła odzwierciedlenie w otwartej przestrzeni kuchennej. Kuchnia połączona z jadalnią idealnie sprawdza się jako miejsce posiłków dla rodziny. Przytulny balkon, wydaje się być idealny na poobiednią kawę, czy wieczorną chwilę relaksu z książką.” – podkreśla Iwona Trędowska. Zadaniem architekt było więc stworzyć swoisty azyl, w którym każdy członek rodziny będzie miał swoje ulubione miejsce i w którym będzie czuł się komfortowo.

Drewno i kamień w rolach głównych

Pod względem zastosowanych materiałów i rozwiązań dekoracyjnych uwagę zwraca wyjątkowo efektowny duet kamienia i drewna, które to materiały występują we wnętrzu w różnych odsłonach. Jednocześnie wzajemnie się przenikają i współtworzą niejako tworzą spójną koncepcję wizualną. W salonie i sypialni czaruje nas orzech amerykański, w pokojach zaś architektka zostawiła tradycyjny parkiet dębowy. Łazienka i kuchnia należą do granitu.

Bardzo dobrze z charakterem przestrzeni koresponduje również kolorystyka ścian. Delikatne kremy i beże stanowią delikatne tło dla mocniejszych akcentów kolorystycznych we wnętrzu.

Partnerem wykonawczym projektu jest sieć salonów Dekorian.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here