5
(1)

            Baterie umywalkowe nie brzmią specjalnie romantycznie, jednak chcąc stworzyć doskonałą i niepowtarzalną łazienkę w stylu angielskim nie możemy zapomnieć także o tym elemencie wyposażenia wnętrza. Projektując nasz dom czy nasze mieszkanie musimy brać pod uwagę wiele czynników. Z jednej strony będzie to styl, w którym mamy zamiar urządzić nasze gniazdko. Z drugiej dopasowanie, z jakim będziemy musieli się zmierzyć, by stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. Tym samym baterie umywalkowe stają się niezwykle potrzebne i w sposób doskonalszy okazują się wpływać na nasze codzienne życie. Dlatego warto zastanowić się jakich użyć przy projektowaniu wnętrza w stylu vintage.

wyposażenie do łazienki w stylu retro- urządź łazienkę retro z świętem łazienek

Nietypowe połączenia

            Ciekawym pomysłem jest bowiem zastosowanie stylu angielskiego w naszej łazience. Nie dość, że wyróżnimy się na tle panujących trendów to jeszcze będziemy w stanie lepiej odzwierciedlić nasze wnętrze, za pomocą choćby łazienki. Jak to zrobić? Przede wszystkim skupić się na dopasowaniu każdego z elementów do siebie. W jaki sposób? Po pierwsze bateria umywalkowa retro. Jaka musi być? Piękna, funkcjonalna i pasująca do otoczenia i innych dodatków. Taka właśnie jest i może być bateria Burlington T24. To dwuotworowa, chromowana bateria do łazienek w stylu vintage, która charakteryzuje się niezwykłym wprost designem. Z jednej bowiem strony mamy do czynienia z pierścieniowymi elementami wykończenia. Są one i w okolicach pokręteł, w okolicach łączeń poszczególnych elementów czy końcówki wylewki. Pojawiają się również obłe kształty oraz niebanalne, zupełnie inne niż cała bateria kurki. Długość wylewki to 163 mm, wysokość baterii wynosi 300 mm, a rozstaw przyłączy to dokładnie 200 mm.

Burlington Bateria umywalkowa 2-otworowa chrom T24

 

A może by tak w innej odsłonie?

            Ciekawą propozycją jest też swoiste nawiązanie do modelu T24, które firma Burlington wykonuje modelem następnym, T24-QTGOL. To nieco zmieniona konstrukcja nawiązująca do poprzedniej wyglądem, wykończeniem z charakterystycznymi pierścieniami z zaokrągleniami na końcach i łączeniach oraz kształtem poszczególnych elementów, takich jak wylewka czy sama bateria. Mamy tu także do czynienia z podobnymi parametrami, między innymi szerokość przyłączy jest dokładnie taka sama, choć wysokość to 327 mm, a długość wylewki 163 mm. Jedna rzecz wyróżnia jednak to ujęcie, a mianowicie złoty kolor, który pokrywa całość, łącznie z kurkami. Jest to więc podobna, choć nieco inna bateria umywalkowa w stylu retro z dwoma otworami oraz głowicą ceramiczną.

  Łazienka w stylu vintage – jak urządzić ją ze smakiem?

Burlington Bateria umywalkowa 2-otworowa z korkiem i głowicą ceramiczną Złoto T24

Mała i zwinna

            Zupełnie inną, choć wciąż znajdującą się w estetyce vintage, propozycją jest bateria umywalkowa Chelsea od firmy Burlington. Warto w tym miejscu dodać, że jest to jedna z tych firm, których znak na produkcie oznacza jakość oraz perfekcję wykonania przy niebanalnym designie. Tak jest także w tym wypadku, gdyż bateria Chelsea utrzymana jest w minimalistycznym, ale jednak inspirującym stylu retro. Jest to bateria jednootworowa, prosta, stojąca, bez zbędnych elementów dekoracyjnych. Chromowana, od razu w zestawie z korkiem automatycznym. Jej wymiary to 132 mm wylewki oraz 160 mm wysokości. Doskonale nadaje się do skromnych, małych łazienek.

Burlington Chelsea Bateria umywalkowa 1-otworowa prosta chrom CH20

Niezwykła w każdym calu

            Aby jednak dopełnić obrazu jednego z producentów, nie możemy nie zwrócić uwagi na baterie dwuotworową tym razem o nazwie Stafford. Burlington stworzył w tym wypadku bowiem coś nieprawdopodobnego, co z miejsca staje się najbardziej zauważalną baterią w domu. Są to tak naprawdę dwie osobno stojące baterie jednootworowe, z których każda jednak ma przyłącze do innej wody. Kurki są tu dość proste, czteroramienne. Styl angielski podkreśla także obły kształt wylewki. Każda z nich ma 92 mm długości. Wysokość każdej baterii to 118 mm. Całość wykonana doskonale, chromowana i polerowana.

Burlington Stafford Bateria umywalkowa 2-otworowa chrom STA12

            Bateria umywalkowa jest często widoczna dla gości, dlatego jej dobór powinien być subtelnie dostosowany do całościowych wyborów w pomieszczeniu. Warto bowiem dołożyć wszelkich starań, by nasza łazienka czy kuchnia w stylu retro lśniły wyjątkowością oraz naturalnością. Zobacz więcej baterii umywalkowych w sklepie lazienkaretro.eu

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here