5
(1)

Stylizacja pomieszczenia w estetyce retro wymaga od nas nie tylko znajomości samej stylistyki, ale także umiejętności dobierania ze sobą odpowiednich elementów. Są to bowiem pomieszczenia, które wymagają żelaznej precyzji oraz perfekcji. Nie może być bowiem tak, że w ramach jednego pokoju czy pomieszczenia znajdujemy kilka elementów z różnych estetyk lub z różnych realizacji danych styli. Tak właśnie może się jednak zdarzyć, jeśli nie zdecydujemy się dowiedzieć o nich więcej lub gdy nie zachowamy należytej uwagi. Aby cieszyć się kuchnia z marzeń, musimy bowiem zdecydować się w którą stronę podążać.

Baterie ważna rzecz

            Istotną rolę w całym zamieszaniu pełnią baterie. Ciekawym zagadnieniem są zwłaszcza baterie kuchenne, które w sposób jeszcze mniej bezpośredni są narażone na ocenę i niedopasowanie. Warto zatem spróbować znaleźć takie modele, które całkowicie dopasują się do tego, co sobie zamarzyliśmy. Jeśli bowiem decydujemy się na urządzenie kuchni w stylu angielskim, musimy dotrzymać słowa w każdym elemencie. Takim z pewnością będzie bateria kuchenna Vista od Graffa. Jest to uznany producent baterii i innych tego typu urządzeń do kuchni czy łazienki. Bateria jest chromowana, dość klasycznie zakrzywiona w łagodnym łuku ku dołowi. Dość skromna, jej wysokość to 336 mm. Kran posiada finezyjne, obłe zakończenie, natomiast po obu jego bokach wyrastają dźwignie do regulacji temperatury oraz siły wodnego strumienia. Całość delikatna i subtelna, ale wciąż utrzymana w stylu retro.

Klasyka choć złamana

            Klasycznie doskonały jest za to kran, a właściwie cała bateria Bruma Classico. To hiszpańskie nawiązanie nie jest przypadkiem, gdyż styl angielski możemy znaleźć także w tamtejszych regionach. Jest on bowiem praktyczny i piękny, a więc łączy dwie dość trudne do połączenia cechy. Bruma Classico to ścienna bateria zlewozmywakowa do kuchni, która charakteryzuje się opadającą łagodnie wylewką w kształcie przedłużonej litery ‘u’ oraz charakterystycznymi dźwigniami z napisem ‘hot’ lub ‘cold’ w zależności od możliwości ujęcia wodnego. Starannie wykończona, chromowana. Każdy fragment czy element jest zakończony w sposób obły, smukły i delikatny. Jednocześnie widać w tym pewną rękę oraz klasyczną elegancję stylu retro. Lekką dozę fantazji i wyróżniania się wprowadzają stojące ku górze, w pozycji neutralnej, gałki od dźwigni, które są podłużne i jako jedyne (obok napisów na nich) wykonane z białego materiału. Rozstaw połączeń to 150 mm, a odległość wylewki sięga 282 mm.

  Wyjątkowe i praktyczne, piękne w całej swej okazałości – o mydelniczkach do łazienek w stylu retro

Tradycja i prostota

            Nie byłoby stylu retro bez prostych, podłużnych kształtów, które w sposób naturalny zwężają się ku dołowi lub kuszą obłymi kształtami. Nie inaczej jest w przypadku tego zestawu baterii kuchennej w trzech różnych próbach wykończenia. Z jednej strony mamy bowiem do czynienia z klasycznymi, obłymi końcami; z prostym mocowaniem, jedną gałką oraz zaokrągloną wylewką wychodzącą mocno w górę, która jest zintegrowana z pozostałą częścią baterii. Z drugiej jednak widzimy dość nowoczesny produkt, który w sposób wyjątkowy nawiązuje do dawnych lat i stylu angielskiego. Bateria Tradition od Damixa to wyjątkowy produkt, który w standardzie może pochwalić się miedzianym wykończeniem (także złotym lub chromowanym), matowym połyskiem, ceramiczną głowicą, systemem oszczędzania wody czy systemami do usuwania kamienia. Niezwykły pomysł w estetyce minionych epok.

Prosta i skomplikowana

            Ostatnia z przedstawianych tu baterii to produkt firmy Gessi. Jest to jednouchwytowy zawór kuchenny wody zimnej, który nie wyróżnia się wielkością, gdyż ma tylko 199 mm wysokości. Długość wylewki wynosi 117 mm. Co ważne, wyróżnia się jednak pięknym designem, nietypowymi zdobieniami, obłym kształtem oraz możliwością obracania wylewki o 360 stopni. Jest to produkt może nie największy, ale za to wyjątkowo piękny, w którym zadbano o każdy, nawet najdrobniejszy element, by stał się on klasyką baterii kuchennych w stylu retro.

            Wybierając baterie kuchenne retro, warto zwrócić uwagę nie tylko na wyjątkowy design czy specyfikację techniczną produktu, ale także na sposób, w jaki produkt „komunikuje się” z otoczeniem i staje się jednością pod szyldem stylu retro.

wyposażenie do łazienki w stylu retro- urządź łazienkę retro z świętem łazienek

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here