0
(0)

Spis treści artykułu:

Co należy do zalet mieszkania w starszym budownictwie?

Cenna lokalizacja

Kamienice położone są zazwyczaj w centralnych dzielnicach miasta. A to oznacza, że ten, kto w nich zamieszka nie będzie miał problemów z dostępem do komunikacji, urzędów, szkół i przedszkoli. Zadowoleni powinni być również ci, którzy lubią być w centrum wydarzeń. Kamienice to również lokale, które są szczególnie poszukiwane przez adwokatów, lekarzy i doradców finansowych, ponieważ ulokowanie biura w takim miejscu wiąże się z pewnym prestiżem.

Przestrzeń godna uwagi

Kamienice, a dokładnie przestrzeń znajdujących się w nich mieszkań, zaskakuje swoją wyjątkowością. Przede wszystkim są to lokale, które dają wiele możliwości aranżacyjnych. Chcesz mieć duży żyrandol, antresolę, podwieszany sufit – wybierz tego rodzaju starsze budownictwo.

Dodatkowo takie mieszkania są bardzo przestronne. Można w nich urządzić swój gabinet, pokój kąpielowy, czy garderobę. Ceni się je także za ich ustawność.

Cisza i prywatność

Ściany w tego rodzaju budownictwie są zazwyczaj bardzo grube, podobnie jak stropy. Stanowią one bardzo dobrą izolację przed hałasem. A to daje o wiele większe poczucie prywatności niż w tradycyjnym budownictwie. Dla wielu to jeden z większych atutów kamienic.

Niepowtarzalny urok

Wielbiciele tzw. „mieszkań z duszą” nie przejdą obojętnie obok stylowej architektury i niepowtarzalnej elewacji budynku. Kamienice z historią cieszą się powodzeniem zarówno wśród młodych, jak i dojrzałych mieszkańców miast. To wszystko i wiele innych aspektów składa się na wyjątkowy klimat starszego budownictwa.

Wady starszych obiektów mieszkalnych – co o nich wiesz?

Remonty mieszkania w kamienicy

Chcesz przeprowadzić większy remont w mieszkaniu, niestety okazuje się, że zamieszkana przez ciebie kamienica jest własnością miasta, a oprócz tego została wpisana do rejestru zabytków. To oznacza, że podczas swoich prac musisz stosować się do konkretnych przepisów. Chcesz wymienić okna lub drzwi – musisz uzyskać stosowne pozwolenie…

  Rzeczoznawca majątkowy – jak znaleźć profesjonalistę?

Parkingi, a dokładniej ich brak

Parking podziemny, lub własne miejsce postojowe przed budynkiem potrafi oszczędzić bardzo dużo czasu i przede wszystkim jest niezwykle wygodne. Niestety kamienice, z racji tego, że stanowią stare budownictwo, nie mogą tego zagwarantować. Co gorsza, często nawet standardowe, miejskie parkingi są trudno dostępne.

Gorszy stan techniczny

Ci, dla których znaczenie ma wyremontowana i czysta klatka schodowa, a także nienaganny stan techniczny budynku mogą być zawiedzeni tym, co oferuje wiele polskich kamienic. Stan ten pogarsza zazwyczaj brak funduszu remontowego. Nie ma go wtedy, gdy dany lokal należy do bezczynszowych.

Brak parków rekreacji

W sąsiedztwie nowo powstałych budynków powstają aktualnie atrakcyjne place zabaw, a także mała architektura i boiska. Takich miejsc nie ma tymczasem przy starszych obiektach mieszkalnych. Podobnie jak ciekawie zaaranżowanych terenów zielonych. To kolejna wada tego rodzaju budownictwa.

Artykuł powstał przy współpracy z mieszkaniowi.pl – portal z nowymi mieszkaniami.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here