5
(1)

Styl retro to jeden z najpopularniejszych, choć i najtrudniejszych stylów w projektowaniu wnętrz. To w nim trzeba połączyć w jedno piękne zdobienia, wyraźne nawiązania do przeszłości oraz obłe kształty. To on w sposób wyjątkowy ukazuje piękno naturalności, swobody oraz lekkiej nuty fantazji. Nie inaczej jest z zestawami prysznicowymi, które stanowią bardzo ważny element każdej łazienki. Jeśli bowiem chcemy mieć konkretną estetykę, w której będziemy się w naszym domu poruszać, to nie możemy pozwolić sobie na to, by coś do niej nie pasowało.

Spis treści artykułu:

Zestaw stylistycznie doskonały

            Wybierając odpowiednie uzupełnienie prysznica, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze wykończenie łazienki, a więc jakie płytki dobierzemy do stref kąpieli czy pielęgnacji. Z drugiej strony istotną rolę pełni styl. Jeśli bowiem decydujemy się na styl vintage, musimy dopasowywać wszystkie elementy do siebie. Tak jest także w przypadku zestawów prysznicowych. Kolejnym elementem jest także wielkość pomieszczenia oraz ustawność, a więc sposób, w jaki będziemy w stanie pomieścić wszystkie niezbędne elementy w jedno. Jedną z propozycji, które zasługują na szczególne uznanie jest zestaw prysznicowy Bruma. Charakteryzuje się on niebanalnym designem w stylu angielskim, chromowanymi elementami widocznymi oraz podtynkowym sposobem montażu. Zestaw ma 200 mm, a jego finezyjne rączki czy elementy końcówkowe sprawiają, że możemy z łatwością dopasować go do innych elementów armatury.

Zestaw natryskowy podtynkowy z ramieniem ściennym chrom

wyposażenie do łazienki w stylu retro- urządź łazienkę retro z świętem łazienek

Dziedzictwo dla wygody i piękna

            Drugim zestawem, który mógłby w sposób doskonały wypełnić lukę po niedostosowanym stylistycznie prysznicu, a jednocześnie który zwróci uwagę każdego, kto choć co nieco jest wrażliwy na piękno, jest zestaw Heritage Dawlish. To zestaw ścienny, natynkowy, który zawiera zarówno deszczownicę, jak i wąż z baterią. Jego elementy są wykonane w sposób doskonały i precyzyjny, a przy tym zaprojektowane tak, by w lepszy sposób dopasowywać się do stylu angielskiego w Twojej łazience. Zestaw jest pozłacany, jego wysokość to 132 cm. Średnica deszczownicy wynosi 15,2 cm, podczas gdy długość ramienia 55,4 cm. W zestawie ponadto znajduje się drążek, słuchawka oraz bateria termostatyczna, natynkowa. Całość charakteryzuje się niebanalnym wzornictwem, nawiązującym do łazienek z późnych lat pięćdziesiątych i wczesnych sześćdziesiątych.

  Wyjątkowe i niepowtarzalne, a wciąż funkcjonalne – kompakty WC marki Burlington

Zestaw natryskowy ścienny z deszczownicą złoty

Deszcz w stylu dawnych pokoleń

            Styl retro czy też jego charakterystyczna odmiana – styl angielski, wymagają od nas perfekcji w aranżacji równej tej, z jaką owe style są tworzone. Nie inaczej jest w tym wypadku, a doskonałym odzwierciedleniem ducha tego stylu jest zestaw wannowo-prysznicowy Tres. Jest to taki model, który w lepszy, pełniejszy, bardziej wydajny sposób wpasowuje się w łazienkę w stylu retro. W ten sposób staje się jej nieodłącznym elementem i dużym dodatkiem, który w połączeniu z każdym, najmniejszym elementem stworzy coś wyjątkowego. Zestaw jest termostatyczny, natynkowy, może być stosowany przy wannach. Posiada dość dużą deszczownicę, węża orz słuchawkę. Całość chromowana i stylizowana na obłe wykończenia lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Doskonałe, by lepiej określić jakość i piękno stylu vintage.

zestaw wannowo-prysznicowy termostatyczny z deszczownicą 31 cm

Dawna klasyka

            Niezwykłością stylu retro jest przede wszystkim jego ponadczasowość oraz monumentalizm. Bogate zdobienia na ramach lustra czy ciekawe, finezyjne wykończenia armatury łazienkowej oraz baterii nad umywalką sprawia, że całość pomieszczenia zaczyna komponować się zupełnie inaczej. Wyrazicielem podobnej tezy może być kolumna natryskowa Zucchetti. Wyjątkowym dodatkiem tego zestawu jest obecność w nim kryształu Swarovskiego. Podkreśla to jego wyjątkowość i doskonale wpasowuje się w nawiązania, jakie płyną z jego nazwy. Zestaw Agora to chromowana kolumna z słuchawką i wężem oraz deszczownica o dość subtelnej średnicy.

kolumna Natryskowa z kryształem Swarovskiego chrom

            Wybór odpowiedniego zestawu prysznicowego to niezwykła podróż przez krainę stylu retro, przez rozwiązania z estetyki vintage, które w lepszy sposób oddadzą to, co czujesz głęboko w sobie.

Więcej zastawów prysznicowych w stylu retro można zobaczyć w sklepie www.lazienkaretro.eu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here