3
(2)

 

           Łazienki w stylu dawnych epok muszą być dopracowane w każdym calu. Najważniejsza w nich jest spójna kompozycja, która powinna łączyć poszczególne elementy, tak dodatki, akcesoria, jak i podstawowe urządzenia, w jedną, pasującą do siebie całość. Istotnym miejscem łazienki jest wanna, która umożliwia relaks oraz odpłynięcie myślami od codzienności. Wybór odpowiedniego jej kroju oraz wyglądu i estetyki jest niezwykle ważna, zwłaszcza w stylu vintage.

Szeroki wybór wanien retro

            Wśród wielu propozycji na aranżację łazienki w estetyce minionych epok, warto dostrzec wanny wolnostojące. To osobna kategoria wanien, które charakteryzują się ponadczasowym designem oraz zdobieniami, które zachwycają nawet najbardziej wybrednych. Kwintesencją całej wanny są nóżki, które możemy dostrzec z każdego miejsca pomieszczenia. Często mają one specjalne ozdoby, są rzeźbione lub wytwarzane w sposób artystyczny. Doskonale sprawdza się tu mosiądz czy miedź, które mogą pokrywać nóżki. Oprócz tego należy zwracać uwagę na kształt, wykończenie oraz wielkość, gdyż każdy z tych elementów stanie się podstawą do jej aranżacji w naszej łazience.

wszystko do łazienki retro - wyposażenie łazienki retro w sklepie lazienkaretro.eu

Biała klasyka

            Jedną z takich propozycji jest wanna z serii Victoria + Albert Marlborough. Jest to finezyjna wanna wolnostojące bez nóżek, na stabilnym dnie, której kształt przywodzi na myśl dawne balie do kąpieli. Utrzymana w stylu retro, z łagodnymi, obłymi wykończeniami rantów oraz wyraźnie zarysowaną podstawką. Wygodna i klasyczna, elegancka i szykowna zarazem. Odpowiednie miejsce na odpływ w bocznej części pozwala na jej dowolne ustawienie, także przy ścianie.

Victoria+Albert Marlborough Wanna retro Wolnostojąca z podstawą 189x86cm Biała

 

Grecka bogini

            Wyjątkowością oraz uniwersalnym pięknem zaskakuje wanna wolnostojąca Arcade Albany, która swoim wzornictwem przywodzi na myśl starożytną Grecję. Jest to wanna bez nóżek, opierająca się na jednym, wyraźnie odciętym od misy, podeście. Jest niezwykle prosta i klasyczna, z każdej strony symetryczna. Wanna do łazienek z lekką fantazją, idealna do łączenia nowoczesności ze starożytnością. Jest to produkt, który całym sobą sprawia, że czujemy, jak przypieka nas greckie słońce…

  Jak dekorować złotem?

Arcade Albany wanna wolnostojąca 169×80 cm 

Przyścienna atrakcja

            Kolejną propozycją na aranżację wnętrza łazienki w stylu retro jest wanna przyścienna, która może zostać zabudowana. W tym wypadku mówimy o Burlington Londyn, która doskonale wpasowuje się w estetykę angielską. Jest to wanna owalna, o obłych, delikatnie wykończonych kształtach. Nie wyróżnia się niezwykłym designem, jednak tu rolę odgrywać powinna zabudowa, która może być stylizowana na styl vintage. Warto by było użyć zdobionego drewna, które idealnie wpasuje się w estetykę dawnych epok.

Burlington London Wanna Przyścienna z obudową 180x95cm

Perła w koronie

            Na koniec coś specjalnego. Niezwykła i niepowtarzalna wanna Heritage Hampshire, która zachwyca kunsztem wykonania oraz zdobieniami. Jej kwintesencją są chromowane nóżki, które nadają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Czarne żeliwo, z którego jest zrobiona kontrastuje z białym wnętrzem, a lekko podwyższana jedna ze stron przywodzi na myśl wannę królów. Dopracowana w każdym calu, ze specjalnym zestawem baterii z odpływem pod nią. Najwyższe mistrzostwo sztuki tworzenia tego typu produktów oraz nieodzowny element w łazience w stylu angielskim.

Heritage Hampshire Wanna Wolnostojąca 170×78 

            Wybór odpowiedniej wanny jest niezwykle trudny, niezależnie od tego w jakim stylu postanowiliśmy ją urządzić. Wanny wolnostojące dają tę przewagę, że nie muszą być ustawione sztywno w jednym miejscu, a dodatkowe rozwiązania odpływowe pozwalają na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Z drugiej strony są to niewielkie dzieła sztuki, prawdziwy kunszt wykonania, ale i projektowania wyposażenia łazienkowego. Różnorodność, jaką sobą reprezentują wanny retro jest niezwykłym polem dla inspiracji i dostosowania ich do konkretnych mebli, dodatków oraz akcesoriów, jakie znajdą się w naszej łazience w stylu retro.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 3 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

  1. Styl retro powraca i to fakt. Co ciekawe wiele osób roi mieszkanie w nowoczesnym stylu wchodzisz do łazienki i… łał! jednak retro! :) można się tym bawić ale trzeba być tego świadomym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here