0
()

Niewątpliwie grzejniki, zwłaszcza pod naszą szerokością geograficzną, to niezwykle istotny element wyposażenia każdego wnętrza. Jeśli bowiem nie decydujemy się na ogrzewanie płaszczyznowe, to z pewnością jesteśmy na nie skazani. Już samo ich umiejscowienie ma duże znacznie, gdyż nieco ogranicza możliwości aranżacyjne. Zwłaszcza jeśli liczymy na wnętrze w stylu retro, w którym każdy element musi znaleźć swoje, właściwe miejsce. Łazienka jest bowiem miejscem specyficznym, a grzejniki, jakie tam umiejscowimy, muszą być specjalnie przygotowane. Co zrobić jednak, jeśli chcemy urządzić łazienkę w stylu angielskim, a liczymy na elektryczne ogrzewanie?

Prostokątne złoto

Olympia Ceramica Impero Grzejnik łazienkowy ścienny elektryczny złoty

Pierwszym pomysłem jest złoty, fantazyjnie zaprojektowany i finezyjnie, bardzo precyzyjnie wykonany grzejnik elektryczny marki Olympia. Dokładnie chodzi o Olympia Ceramica Impero SS0750E. Model, który w dużym stopniu odpowiada na zapotrzebowanie osób marzących o wnętrzu w stylu vintage. Z jednej strony jest to model wiszący, ścienny. Z drugiej ma wykończenia kwadratowe, kanciaste. Są dokładnie wykonane, delikatnie zdobione osobnymi frezami. Kolor złoty dodaje mu klasy i stylu. Z pewnością nadaje się do wnętrz w stylu retro, jednak szczególnie do tych, w których bogate zdobienia grają pierwsze skrzypce. Grzejnik nie potrzebuje zasilania wodnego, a więc musi mieć dla odmiany podłączenie do gniazda elektrycznego. Jego wysokość to 81 centymetrów, natomiast szerokość 53 centymetry.

Olympia po raz drugi

Olympia Ceramica Impero Grzejnik łazienkowy ścienny chrom

Kolejnym modelem jest inspirujący model SS0450, czyli drugi z produktów z palety firmy Olympia. To również jest produkt wysokiej jakości, którego wykonano w podobnej stylistyce. Również został wykonany ze szczególnym uwzględnieniem każdego detalu. Model ma kwadratowe, kanciaste wykończenia, ale są one delikatnie ozdobione frezami. Co ważne, jest chromowany, a więc występuje w zupełnie innym charakterze niż jego złoty „brat”. Olympia tym modelem udowadnia, że jakość nie bierze się znikąd i nie jest dziełem przypadku. Warto podkreślić, że jest to grzejnik elektryczny, a więc taki, który nie potrzebuje podłączenia wodnego. Jednak warto zadbać o dobre połączenie elektryczne i wkomponować grzejnik odpowiednio w aranżację całego wnętrza. Olympia Ceramica Impero SS0450 ma 66 centymetrów długości oraz 50 centymetrów szerokości.

  Wanna z klasą. Oto cztery propozycje baterii wannowej w estetyce vintage

Solidny i trwały

Kerasan Retro Grzejnik ścienny elektryczny brąz 7401 Bronzo

Kerasan to firma, która także słynie z produkcji grzejników i innych tego typu produktów potrzebnych przy aranżacji łazienki w stylu angielskim. Warto zatem pochylić się na chwilę nad ich propozycjami dotyczącymi ogrzewania elektrycznego. Pierwszym modelem umożliwiającym wykorzystanie tej technologii jest model 7401 Bronzo. Grzejnik retro jest zbudowany z dość grubych rur, dzięki czemu w nieco inny sposób przenosi ciepło. Co ważne, jest to grzejnik w sposób nieco inny ubarwiający wnętrze, dlatego warto się zastanowić czy nie potrzebujemy czegoś podobnego. Grzejnik Bronzo ma 61 centymetrów wysokości, 45 centymetrów szerokości oraz na 13 centymetrów odstaje od ściany.

Chromowany

Kerasan Retro Grzejnik ścienny elektryczny chrom 7402

Drugim modelem, bardzo podobnym do modelu Bronzo jest grzejnik Kerasan Chrom 7402. Jest to model podobnie zbudowany, ma nawet te same wymiary (61x45x13). Jest to również grzejnik elektryczny, który pozwala na dowolne zastosowanie bez instalacji wodnej. Warto zwrócić uwagę także na jego ekonomię oraz wymierność dawanego ciepła. Jest to grzejnik chromowany, a więc zadbano tu o jego design. Można więc idealnie dopasować go do łazienki w stylu retro.

wyposażenie do łazienki w stylu retro- urządź łazienkę retro z świętem łazienek

Grzejniki elektryczne są nieco bardziej mobilne niż grzejniki potrzebujące zasilania wodnego, są także łatwiejsze w organizacji pracy m.in. podczas sprzątania czy malowania lub remontu łazienki. Nie odstają za to nic a nic od grzejników tradycyjnych pod względem wyglądu, dzięki czemu mogą być z powodzeniem stosowane w łazienkach urządzanych w estetyce vintage.

Grzejniki retro dostępne w sklepie lazienkaretro.eu

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here