uchwyty meblowe retro
5
(1)

Moda odnośnie wyposażenia domu/ mieszkania stale ulega zmianie. Większość ludzi pragnie podążać za obecnymi trendami i wprowadzać nowoczesne rozwiązania do swojego domostwa. Coraz częściej poszukuje się rozwiązań, dzięki którym w prosty i szybki sposób można zmienić swoje meble i dopasować do panującego trendu.

Rynek stale rozwija i wprowadza nowoczesne rozwiązania z branży meblarskiej. Doskonałym rozwiązaniem pomagającym zmienić styl swoich dotychczasowych mebli są wymiany uchwytów i gałek. Dzięki taki działaniom można odświeżyć wygląd mebli i nadać im zupełnie nowy charakter.

Obecnie bardzo modny stał się styl vintage, który odznacza się designerskim i ponadczasowym wyglądem retro. Taki efekt można uzyskać po dokonaniu drobnych zmian w obecnym wyposażeniu np. wymienić uchwyty i gałki meblowe. Inne uchwyty do mebli retro sprawiają, że wyposażenie całkowicie zmienia swoją naturę. Bogata oferta sklepów meblarskich zawiera liczne gałki i uchwyty meblowe retro ReGałki.

Jak zmienić styl obecnych mebli?

Decydując się na całkowitą zmianę stylu swoich mebli możemy wybrać możliwość pokrycia ich nowym materiałem (okleiną) lub skorzystać z wymiany pewnych elementów. Ciekawym rozwiązaniem są działania mające na celu uzyskanie efektu postarzałych mebli. Najczęściej przerabia się w ten sposób meble, które mają uwydatniać i przedstawiać styl retro. Dogodnym sposobem niewymagającym stosowania przecierek do szaf, komód i innych sprzętów jest skorzystanie z wymiany uchwytów i gałek meblowych. Gałki meblowe retro są wykonywane z rozmaitych materiałów i dostępne w przeróżnych wzorach. Najczęściej wybierane są ceramiczne gałki do kuchni oraz sypialni, zaś w salonach głównie umieszcza się uchwyty wykonane ze stali i brązu.

Zabiegi polegające na wymianie dotychczasowych uchwytów meblowych na uchwyty do mebli retro mogą spowodować, że umeblowanie będzie wydawało się lekkie, bądź przeciwnie bardziej masywne. Dodatkową lekkość można uzyskać poprzez zastosowanie jasnych kolorów, dekoracyjnych nóżek oraz zastąpienie drzwiczek przeszklonymi witrynami. Natomiast nadprogramowej masywności dodadzą meblom ciemne kolory, toporne uchwyty oraz pozbawienie nóżek.

  Metamorfoza mieszkania, czyli nowoczesne lata 60.

Produkty zmieniające dotychczasowy styl mebli

Zmiana stylu współczesnych mebli jest możliwa dzięki wymianie obecnych gałek meblowych na gałki do mebli retro. Gałki meblowe retro sprawiają, że meble zyskują odmienny i starodawny styl. Dostępne są w przeróżnych kształtach i wymiarach. Rynek oferuje bogate zdobienia oraz ręczne malowanie gałek meblowych.

Uchwyty meblowe retro doskonale sprawdzają się w salonach oraz korytarzach. Najczęściej użytkowane miejsca przez gospodarzy oraz gości, dodatkowo urozmaicone w uchwyty do mebli retro pozwalają wyczarować wyjątkową atmosferę w Twoim domu lub mieszkaniu. Szafki, szafy oraz komody wyposażone w uchwyt do mebli retro nadają wyrafinowanego stylu. Uchwyty do szafek retro sprawiają, że dotychczasowe meble zmieniają całkowicie swój charakter. Duża dostępność ciekawych kolorów oraz kształtów uchwytów umożliwia właściwy dobór ich do każdego rodzaju wyposażenia. 

W głównej mierze na styl i wygląd mebli wypływa ich kolor oraz zastosowanie odpowiednich uchwytów. Obecnie preferowane są nowoczesne rozwiązania meblowe, w których to wyposażenie nie posiada żadnych gałek ani uchwytów, a szafki i szuflady są otwierane dzięki zastosowaniu magnesu. Jednak, gdy chcemy zmienić styl naszych mebli zawsze możemy skorzystać z wymiany drobnych elementów i przy niewielkim nakładzie finansowym uzyskać wymarzony charakter naszego wyposażenia.

Zobacz pozostałe uchwyty meblowe retro w sklepie ReGałka

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here