Jak urządzić mieszkanie w stylu vintage? Radzimy jak zaaranżować retro wnętrze.
5
(2)

Vintage to wszystkie „przedmioty z przeszłością”, które mają więcej niż 25 lat. Urządzając wnętrze w tym stylu, powinniśmy nawiązywać do mody z poprzednich epok, jednocześnie wydobywając z przeszłości najbardziej stylowe elementy. To, co zdobiło mieszkania kilkadziesiąt lat temu, doskonale komponuje się z nowoczesnością tworząc niepowtarzalny charakter mieszkania. Dzięki nam dowiesz się, jak połączyć współczesne trendy wnętrzarskie z tym, co tylko pozornie jest „przestarzałe”.

Dwie zasady stylu vintage

W aranżacji wnętrz styl vintage nie ma określonych zasad, jest on oparty raczej na swobodzie aranżacji i fantazji osoby urządzającej. Wszystko zależy od wyobraźni a także umiejętności łączenia starego z nowym. Jednak żeby wnętrze nie straciło dobrego smaku powinniśmy zastosować się do dwóch prostych zasad:



  • do wystylizowanego wnętrza wprowadzamy nowoczesne meble
    lub na odwrót
  • współczesne pomieszczenia dekorujemy wyposażeniem vintage.

Przeciwieństwa się przyciągają

Podstawą udanej aranżacji w stylu vintage są stylowe meble. Także w tym przypadku możemy łączyć przedmioty nawiązujące do różnych epok – od właściciela zależy czy we wnętrzu będzie dominowała nowoczesność czy może przewagę weźmie meblarski powrót do stylowej przeszłości.

Oczywiście urządzając wnętrze w stylu vintage nie możemy bać się nowoczesności, a wręcz przeciwnie! Powinniśmy się nią zainspirować. Aranżację każdego wnętrza powinno się zacząć od wyznaczenia elementu przewodniego i to właśnie do niego dopasować resztę dodatków na zasadzie przeciwieństw.

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

  Zestawy prysznicowe w stylu retro. Woda w klasycznym ujęciu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here