zlewozmywak w kuchni
0
()

Zlewozmywak granitowy, ze stali nierdzewnej czy kompozytu to jedne z najchętniej wybieranych modeli. Do wyboru zlewu kuchennego warto jednak podejść z większą liczbą kryteriów, które pomogą dopasować idealne rozwiązanie do twojej kuchni.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zlewu? 

Zlewozmywak powinien przede wszystkim cechować się odpowiednią wielkością zlewu, proporcjonalną do wielkości kuchni, ale i częstotliwości korzystania z niej czy też samego zlewu. Jeśli mało gotujesz, gotujesz najczęściej dla 1-2 osób ogromny zlewozmywak nie jest koniecznością. Jeśli jednak masz dużą rodzinę, a kuchnia to twoje ulubione miejsce w domu, warto zwrócić uwagę na większe modele. Zlew kuchenny musi być bowiem przede wszystkim funkcjonalny, a to w dużej mierze zależy od jego wielkości.

Warto także zwrócić od razu uwagę na proporcje między komorą służącą do mycia i ewentualnym ociekaczem. Wybór między dwukomorowymi zlewami lub jednokomorowymi z mniejszym lub większym ociekaczem to po raz kolejny kwestia indywidualnych preferencji i potrzeb. Zlewozmywaki jednokomorowe także mogą się bardzo między sobą różnić wielkością ociekacza, jego kształtem.

Zlewozmywaki granitowe i nie tylko 

Istotnym kryterium wyboru zlewozmywaka jest z pewnością materiał. Zlew kuchenny powinien być odporny na uszkodzenia mechaniczne, możliwie trwały, nieulegający łatwo zarysowaniom. Do komory zlewu wkładamy nieraz bardzo różne naczynia i akcesoria, które przy mało odpornym materiale szybko mogą przyczynić się do trwałych uszkodzeń zlewu. Obecnie najpopularniejsze rozwiązania to:

  • zlewy granitowe, 
  • zlewozmywaki kompozytowe
  • zlewy wykonane ze stali nierdzewnej,
  • zlewy żeliwne emaliowane,
  • zlewozmywaki ceramiczne. 

Zlewozmywak granitowy cechuje się jednocześnie bardzo dużą estetyką i jest jednym z najchętniej wybieranych. Klienci cenią także zmywaki kompozytowe czy ceramiczne. Wybór między konkretnymi rozwiązaniami często podyktowany jest również właściwościami estetycznymi konkretnych materiału i zaplanowaną aranżacją całej kuchni. 

  Meble kuchenne schowane za drzwiami

Zlewozmywaki dwukomorowe, z ociekaczem, możliwością montażu młynka

Wybierając zlewozmywak, warto także przyjrzeć się dodatkowym właściwościom tego elementu. Warto sprawdzić, czy ma otwór na baterię, jeśli planujemy montować kran przy blacie. Warto wybrać model cechujący się odpornością na powstawanie plam, promieniowanie ultrafioletowe, przebarwienia czy gwałtowane zmiany temperatur. Wiele osób wybiera np. zlewozmywak Franke ze względu na dodatkową funkcjonalność, jaką jest możliwość montażu młynka do odpadów. 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here