Panele ryflowane na ścianę
0
()

Panele zazwyczaj kojarzą się z materiałem wykończeniowym podłogi, jednak można je również położyć na ścianie. Do ich wykonania wykorzystuje się różnorodne materiały, m.in. MDF i tworzywo sztuczne. Wiele osób decyduje się jednak na panele drewniane ścienne ze względu na ich piękny, niepowtarzalny wygląd.

Materiał naturalny – walory estetyczne

Drewno wykorzystuje się do aranżacji wnętrz utrzymanych w stylu rustykalnym, klasycznym albo eco. Największym atutem naturalnego surowca jest niebanalny wygląd, którego nie da się odtworzyć, nawet przy zastosowaniu nowoczesnych technik zdobienia. Panele ścienne wykonuje się z rodzimych gatunków drewna – dębu, jesionu, sosny lub egzotycznych odmian. Doskonale wyglądają one w kuchni, sypialni czy też pokoju dziennym. Panele drewniane ścienne są wytrzymałe, ekologiczne, a ich montaż nie jest skomplikowany.

Panele drewniane ścienne 3D

Do zdobienia drewnianych paneli ściennych wykorzystuje się różnorodne techniki, dzięki którym wyglądają one nowocześnie i efektownie. Jedną z popularnych metod jest frezowanie, pozwalające na uzyskanie wizualnego efektu 3D.

Okładzinę ścienną tworzy się z niewielkich, geometrycznych deseczek bądź pociętych na niewielkie plastry pni. Dodatkowe zdobienie stanowi też pokrycia farbą bądź lakierem przy zachowaniu naturalnej barwy drewna. Panele ścienne można bez problemu położyć na ścianę w swoim domu. Wystarczy do tego klej montażowy bądź specjalne klamry. Alternatywne rozwiązanie to zatrudnienie profesjonalnej ekipy. 

Ryftowane panele – wyjątkowa aranżacja ścian

Ryftowane deski montowane są na całej ścianie lub wybranej jej części. Można umieścić je za telewizorem w salonie czy też za łóżkiem w sypialni. Ryftowane panele mają wąskie rowki o niskiej głębokości, które przebiegają równolegle względem siebie. Zastosowane zdobienia w połączeniu z charakterystycznym usłojeniem drewna sprawiają, że aranżacja nabiera ciepła i rustykalnego, sielskiego klimatu.

  EKO TREND, czyli jak urządzić wnętrze inspirowane naturą

To właśnie dlatego ryftowane panele na ścianę cieszą się dużą popularnością zarówno wśród wielbicieli nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz. To praktyczne i oryginalne rozwiązanie, które można zastosować w każdym pomieszczeniu. Warto zaznaczyć, że ryftowaniu poddawane są nie tylko panele wykonane z drewna, ale również MDF, HDF, tworzywa sztucznego lub naturalnych surowców.

Warto przejrzeć ofertę firm, specjalizujących się w ryftowaniu i frezowaniu drewnianych paneli ściennych, chcąc stworzyć oryginalną aranżację. Najlepsza inwestycja to wybranie fachowców mających duże doświadczenie i świetne opinie klientów. 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here