Kuchnia na wymiar
0
(0)

Spis treści artykułu:

Meble na wymiar

Niezależnie od dostępnej przestrzeni, meble na wymiar są bardzo praktycznym rozwiązaniem. Umiejętnie przygotowany projekt pozwoli wykorzystać każdy centymetr powierzchni, czyniąc kuchnię bardzo funkcjonalnym pomieszczeniem. Zestaw mebli może być całkowicie spersonalizowany przez użytkownika, co oznacza, że według własnych upodobań wybiera on materiały, rodzaje frontów i kolory wszystkich elementów, które finalnie pojawią się w kuchni.

Meble na wymiar to doskonała opcja do aranżacji niewielkich pomieszczeń lub tych, które znajdują się np. na poddaszu lub mają nieregularną długość ścian. Kupujący nie musi obawiać się również o montaż, ponieważ wszystkim zajmują się pracownicy firmy produkującej meble.

Kuchnia w stylu skandynawskim

Inspiracje krajami nordyckimi bardzo często stają się przedmiotem aranżacji nowoczesnych kuchni. Kuchnia w stylu skandynawskim charakteryzuje się przede wszystkim prostotą i wszechobecną bielą, która nawiązuje do śniegu.

Nieodłącznym elementem tego stylu jest zastosowanie naturalnych surowców, takich jak drewno, kamień czy len. Akcenty z tych surowców przełamują surową biel, jednak pozostają w doskonałej harmonii z całością. Kuchnia w stylu skandynawskim wyróżnia się lekkością – biel powiększa optycznie przestrzeń, a dodatki w naturalnych barwach nadają wnętrzu przytulności.

Kuchnia w stylu prowansalskim

Propozycja aranżacji w tych trendach dedykowana jest osobom odważniejszym, które lubią charakterne wnętrza i nieoczywiste połączenie barw. Przestrzeń w stylu prowansalskim ma na celu wydobyć uczucie swojskości oraz swobody. Takie odczucia z pewnością zapewni drewniana podłoga, ściana pokryta kolorowymi płytkami czy wręcz naturalne cegły przemalowane na biało. Fronty mebli powinna cechować rustykalność – tutaj świetnie sprawdzą się pojedyncze wycięcia czy ażurowe aplikacje.

W styl prowansalski doskonale wpisze się stary kredens z przeszklonymi drzwiczkami, lniane zasłony, kwiaty zerwane prosto z pola, wiklinowe kosze czy donice z ziołami – słowem wszystko, co mogłoby znaleźć się w wiejskiej chacie na południu Francji.

  Farba do kuchni - na jaką postawić?

Kuchnia w stylu angielskim

Ten styl to idealne połączenie nowoczesności ze staroświecką elegancją. Jego urok polega na zastosowaniu jasnych barw niemal na każdej dostępnej powierzchni.

Urządzając kuchnię w stylu angielskim nie może zabraknąć mebli w odcieniach bieli, beżu czy ecru, w których znajdzie się miejsce na liczne przeszklenia oraz bogate rzeźbienia we frontach mebli. Charakteru nadają również ciężkie uchwyty do szafek, kamienny lub drewniany blat, a także stylowe dodatki, takie jak firany w kratę, zastawa w kwiaty czy patery na świeże owoce.

Partnerem materiału jest Atrii – kuchnie na wymiar Warszawa.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here