Kolorowe_szklo_na_scianie_w_kuchni (3)
5
(2)

Szkło na ścianie w kuchni doskonale sprawdzi się zamiast klasycznych płytek. Dodatkowo jest to niezwykle efektowne i funkcjonalne rozwiązanie. Gładkie szkło w kuchni między szafkami to idealnie rozwiązanie zarówno w malej, jak i w dużej kuchni. Najbezpieczniejsze będzie hartowane lub klejone, odporne na wysoką temperaturę, uderzone nie rozpryskuje się. Do wyboru mamy kolorowe lub bezbarwne.

Plusy i minusy szkła w kuchni

Szkło na ścianie w kuchni to gładka, błyszcząca powierzchnia szkła, która idealnie sprawdza się w małej kuchni, ponieważ daje efekt przestronności i lekkości. Optycznie powiększa i rozświetla pomieszczenie. Jest to świetna opcja dla kuchni połączonej z salonem, ponieważ wymaga ona nieco większej dyscypliny stylistycznej. Szkło jest bardziej neutralne od płytek, dlatego pasuje do otwartej kuchni, którą dopasowujemy do wystroju salonu. Szkło bezbarwne ukaże fakturę ściany, np. cegły, szkło matowe będzie neutralnym wykończeniem, lakierowane lub barwne da gładką płaszczyznę koloru, a szkło z nadrukiem sitodrukowym będzie pełnić rolę obrazu. Taki wybór opcji pozwoli zrealizować dowolne projekty kuchni. Szkło pasuje do nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji.

Dodatkowym plusem jest łatwość utrzymania go w czystości, aczkolwiek przeciwnicy szkła twierdzą, że widać na nim każdą krople wody, szczególnie w okolicach zlewu i kuchenki. Minusem może okazać się również cena, szkło hartowane, które odporne jest na uderzenia to kwota ok.500-zł/metr kwadratowy. Mając ograniczony budżet wybierzmy bezbarwne (dużo tańsze od barwionego), wcześniej malując ścianę na wybrany kolor.

Kolorowe szkło na ścianie w kuchni

Do wyboru mamy szkło barwione na dowolny kolor. Jest to jednak jedno z droższych rozwiązań. Dużo tańszym rozwiązaniem jest szkło bezbarwne. W takim wypadku ścianę pod szkłem możemy pomalować na dowolny kolor. Innym, ciekawym dość rozwiązaniem jest również zastosowanie nie farby w jednolitym kolorze, a fototapety z ciekawym wzorem. Wówczas również można pokusić się o kupno tańszego, niebarwionego szkła.

  Dlaczego warto wyposażyć kuchnie w patelnie żeliwną?

Kolor zawsze ożywia pomieszczenie, a w przypadku aneksu kuchennego, jak i małej kuchni doskonale łączy stylem kuchnię z salonem. Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku będzie więc przeniesieniu akcentu kolorystycznego z  kuchni do salonu.

Czarne czy białe szkło na ścianie w kuchni?

Podobnie jak płytki na ścianie, szkło w kuchni jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Błyszcząca i gładka powierzchnia szkła optycznie powiększa przestrzeń w małej kuchni, a kolor dodaje jej odrobiny charakteru. w niektórych wnętrzach lepiej jednak pozostać w palecie monochromatycznej. Białe i czarne szkło na ścianie w kuchni wygląda równie efektownie co szkło kolorowe. Czerń i biel to rozwiązanie ponadczasowe i daje duże możliwości aranżacyjne. Taka monochromatyczną kuchnię możemy zawsze ożywić kolorowymi dodatkami.

Co zamiast szkła nad blatem w kuchni?

Szkło na ścianie w kuchni to jeden z częstszych wyborów podczas urządzania kuchni. Najczęstszym są jednak klasyczne płytki. Wybór kolorów i wzorów jest właściwie nieograniczony. Ponadto bardzo łatwo utrzymać je w czystości, stąd też cieszą się taką popularnością. Innym ciekawym rozwiązaniem jest także fototapeta, dzięki której możemy umieścić nad blatem w kuchni nasz ulubiony, a właściwie dowolny wzór. Najnowocześniejszym rozwiązaniem na przestrzeń między szafkami jest także beton architektoniczny. Więcej na temat betonu we wnętrzach przeczytacie tu: Beton architektoniczny we wnętrzach

Szukasz innych pomysłów na ścianę między blatem a szafkami? Zparaszamy do naszego artykułu: Nowoczesna kuchnia. Między szafkami a blatem…

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

3 KOMENTARZE

  1. a ja się w żadne wzory nie bawiłem – białe szkło przy okapie, czarne na mini wyspie i wygląda elegancko z każdymi dodatkami

  2. Ja mam swietny pomysl na taką aranzację: wystarczy zamontowac fajny okap, np globalo lub ciekawą scienną lampę (np z kilkoma kolorami swiateł) i kuchnia nam się bardzo fajnie i odmieni, i zapełni :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here