Drewno we wnętrzach
5
(4)

Jak urządzić kuchnie nowoczesne?

Wystrój kuchni w stylu nowoczesnym charakteryzuje aranżacyjny minimalizm, który ma wpływ na przestronność wnętrza i światło. To jedna z najważniejszych cech stylu nowoczesnego – otwarta przestrzeń. Dlatego często stosuje się dobrze znany zabieg powiększający optycznie pomieszczenie – dużą taflę lustra. Meble są proste, o regularnych kształtach, bez zbędnych ozdobników. Szafki kuchenne mają szklane lub lakierowane na wysoki połysk fronty.

Czym charakteryzuje się nowoczesność we wnętrzach?

Nowoczesność rozumiana jako różnorodność, czyli eksponuje się kolor, struktury na ścianach, fakturę materiałów oraz dodatki. Styl nowoczesny korzysta z najnowszych materiałów, m.in. tworzyw sztucznych, stali nierdzewnej lub chromowanej czy szkła pokrytego satynową folią. Sprzęty agd w kuchni i gadżety w nowoczesnej kuchni odpowiadają najmodniejszemu designowi.

Filc do wykończenia wnętrz

Prawdziwym hitem jest różnokolorowy filc, idealny materiał na dodatki we wnętrzu – abażury lamp, bieżniki na stół czy obicia krzeseł. Klimat tworzy także oświetlenie, np. taśmy ledowe stosowane przy szafkach kuchennych.

Zabudowana lodówka, zmywarka czy piekarnik to nie tylko zwykły sprzętem AGD, ale  nowoczesnej kuchni staje się meblem, który idealnie komponuje się z resztą, tworząc całość.

Fototapety cały czas modne w aranżacji wnętrz

Innym ciekawym elementem jest stosowanie fototapet, napisów czy typografii w kuchniach. Równie często stosuję się czarną farbę tablicową, która może być ciekawym elementem wnętrza.

W nowoczesnych kuchniach modne jest tez stosowanie monochromatycznej kolorystyki np. czerni i bieli, gdzie główną role pełnia materiały i struktury. Cegła biała i czarna, a najlepiej obydwie połączone razem, są równie ciekawym sposobem na dekorację kuchni.

Z kolei wykorzystywanie drewna, wprowadza ciepły klimat do wnętrza. Łączenie różnych materiałów, struktur, betonu, cegły białej czy czerwonej, powierzchni połyskliwych, tapet i modnych naklejek jest obecnie wyznacznikiem nowoczesnej kuchni.

  Akcesoria do kawy

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 4

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here