Jak urządzić małą kuchnię? Oto proste triki, dzięki którym uzyskasz funkcjonalny układ i nowoczesny design.
5
(1)

Jak zaaranżować małą kuchnię?

Jasne kolory w małej kuchni z pewnością pomogą optycznie powiększyć wnętrze. Powinny być harmonijne nie wprowadzające chaosu, który wizualnie zmniejszyłby nasze wnętrze. Małe podłużne płytki pomiędzy dolnymi a górnymi szafkami ułóżmy w poziomie, zyskamy efekt poszerzenia.

Mając niewiele miejsca pomyślmy o szafkach górnych, które piąć będą się w górę i nie zabiorą nam niezbędnego miejsca. Pomieszczą dużo więcej nie zabierając miejsca.

O czym jeszcze pamiętać aranżując przestrzeń w małej kuchni?

Na etapie zastanawiania się, jak zaaranżować przestrzeń w małej kuchni powinniśmy pomyśleć również o jej funkcjonalności. Dokładnie o tym, żeby korzystało się z niej wygodnie.

Nie zapomnijmy o trójkącie roboczym, a jeśli kuchnia jest w jednej linii o odpowiednim ciągu (wchodząc: kuchenka, zlew, lodówka). Mała kuchnia potrzebuje dobrego oświetlenia, pamiętajmy zatem o lampie sufitowej jaki i oświetleniu pod szafkowym. Jej nieduża powierzchnia niech będzie dla nas wyzwaniem.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

  Wyspa w małej kuchni - czy to możliwe?

3 KOMENTARZE

  • Panie Marcinie,

   na tej wizce rzeczywiście nie ma lodówki :) Natomiast jest to tylko projekt fragmentu, a nie wiemy jak wygląda reszta mieszkania.

   Z pozdrowieniami
   Monika Plichta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here