0
()

Odprowadzanie ścieków to zmora wielu osób, które posiadają własne domy. Trzeba wciąż myśleć o sposobie wywozu nieczystości, robić to regularnie, a i tak czasami zdarzają się przykre, niespodziewane sytuacje. W chwili gdy postęp technologiczny jest tak duży i gdy co jakiś czas człowiek pokonuje kolejną barierę, również dla ekologii jest w stanie wiele zrobić. Przydomowe oczyszczalnie ścieków są tego najlepszym przykładem! Dzięki nim jesteśmy w stanie po pierwsze pozbyć się wielu kłopotów, po drugie zadbać jeszcze lepiej o środowisko naturalne, a po trzecie zapewnić sobie trochę oszczędności. Wiele osób jest zainteresowanych takimi nowoczesnymi rozwiązaniami, jednak nie wiedzą czy ich na to stać i czy podobna inwestycja w ogóle się opłaca? Wyjaśniamy więc w tekście jak działa podobna oczyszczalnia ścieków i ile wynosi koszt jej budowy!

Oczyszczalnia zamiast szamba

Wywóz nieczystości nie tylko niezbyt ładnie pachnie, lecz jest również niezbyt praktyczny – przewozi się je do specjalnych punktów zlewnych. O wiele lepszym rozwiązaniem jest posiadanie własnej oczyszczalni przy domu, co umożliwia oszczędzenie na współpracy z firmami zajmującymi się wywozem. Oszczędza się także paliwo – co jest istotne z punktu widzenia środowiska! W krajach zachodnich własna, przydomowa oczyszczalnia jest już normą i nikogo nie dziwi – niestety, Polska nadal jest w tej kwestii nieco zapóźniona, jednak podążamy w dobrym kierunku.

Jak działa przydomowa oczyszczalnia?

Oczyszczanie ścieków jest rozwiązaniem bardzo praktycznym i nie tylko nie generującym ze sobą wielu kosztów, ale wręcz pozwalającym sporo oszczędzić! Dostępne są różnego rodzaju produkty – dostosowane do liczby ludzi, którzy żyją w jakimś budynku czy na jakimś terenie. Małe oczyszczalnie są w stanie poradzić sobie z nieczystościami nawet 15 osób, średnie nawet 60 osób, a duże nawet 200 osób. Oczyszczalnie są jednocześnie maszynami, które pracują niezwykle cicho i nie generują żadnych przykrych zapachów. Zbiornik takiej oczyszczalni jest niesamowicie trwały i wytrzymały – wykonany z polipropylenu PPHD. Posiada unikatową, 6-komorową konstrukcję i nie potrzebuje do odpowiedniego działania żadnych biopreparatów. Używane w komorach środki czyszczące są podobne jak w dużych oczyszczalniach. Jest to również sprzęt bezawaryjny, na który dawane jest aż 10 lat gwarancji. Oczyszczona woda może trafić do cieku wodnego lub do rowu melioracyjnego. Jedyna kwestia to konieczność pozbywania się zebranych osadów, jednak robi się to raz na 12-18 miesięcy.

  Lekki szkielet stalowy w przebudowie Domu Kostki

Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia?

Koszt budowy i eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków jest niezwykle niski – dlatego jest to rozwiązanie technologiczne, na które każdy może sobie pozwolić. Tym bardziej, że Unia Europejska finansuje dopłaty do zakupu przeróżnych, ekologicznych sprzętów – w tym również takich oczyszczalni. Oczyszczalnia nie pobiera zbyt dużej energii do pracy – to około 15 złotych na miesiąc. Biorąc pod uwagę, że eksploatacja tradycyjnego szamba przez 5 lat kosztuje około 10 tysięcy złotych, a przydomowej oczyszczalni ścieków około 550 złotych przez ten sam okres, od razu widać jak wielkie są poczynione oszczędności. Podsumowując, koszt zakupu i montażu takiego sprzętu to kilka tysięcy złotych, jednak inwestycja zapewne będzie niższa dzięki unijnym dopłatom, a poza tym szybko się zwraca!

Przydomowe oczyszczalnie ścieków można zamówić tutaj:

Eko House
Technologie Ekologiczne
E. Orzeszkowej 21, 62-650 Kłodawa
NIP: 666-194-54-56  REGON: 301617650 

telefon: +48 609 482 429
e-mail: biuro@eko-house.info

http://www.ekohouse-oczyszczalnie.pl

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here