4
(1)

Szykując nową łazienkę w estetyce vintage, warto zwrócić uwagę nie tylko na duże przedmioty jak umywalka, wanna czy prysznic, ale także na te mniejsze, elementy towarzyszące, jak baterie umywalkowe czy bidetowe. Ważne, by były one w jednym stylu. Baterie bidetowe są tutaj nie przez przypadek, gdyż o nich myślimy najrzadziej. Wydaje nam się, że umieszczenie zwykłego produktu załatwi sprawę i nie będziemy musieli się tym już zajmować. Tymczasem to właśnie detale tworzą ten styl i detalem można go w prosty sposób popsuć. Abyś tego zrobić nie mógł, warto byśmy przybliżyli kilka propozycji baterii, które mogą skraść Twoje serce.

Złoto Burlington – bateria dla wymagających

Bateria bidetowa z głowicą ceramiczną Złota T15-QTGOL

Na samym początku warto skupić się na jakości. Wszystkie baterie do łazienek retro powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów i stać się kluczowym elementem bidetu. Jeśli więc szukasz czegoś niezwykłego i eleganckiego zarazem to warto zwrócić uwagę na złotą baterię Burlington do łazienki w modelu T15-QTGOL. To bateria bidetowa z głowicą ceramiczną, która w doskonały sposób rozdzieli wodę. Jednak przy tym będzie wyglądała imponująco i niezwykle oraz ucieszy nas czymś nietypowym i niesamowitym – swoim wykończeniem. Długość wylewki tej baterii to nieco ponad 10 cm, szerokość w okolicach 21,5 cm a wysokości to ni mniej, ni więcej 17,9 cm. Imponująca pięknem, klasą i elegancją.

Elizabeth Chic od Carlo Frattiniego – piękno tkwi w każdym elemencie

     bateria bidetowa sztorcowa 3-otworowa chrom F5082CCR

  Przenieśmy się w dawne dni, czyli umywalki w starym stylu

Drugim produktem, który doskonale nadaje się do łazienki w stylu angielskim jest model Elizabeth Chic włoskiego producenta, firmy Carlo Frattini. Jest to bateria sztorcowa, trzyotworowa i chromowana. Jej wyjątkowy kolor doskonale będzie współgrał z podobnymi elementami w całej łazience. Warto tu pamiętać, by był to styl spójny. Nie należy ani mieszać stylów, ani ich ze sobą łączyć. Korek baterii jest automatyczny, a całość bogato zdobiona, wyjątkowo pieczołowicie wykończona, między innymi na wykroczeniach gałek. Jest to bateria dość skromna w wyglądzie, nie nazbyt wielka, a więc i wygodna i doskonale pasująca także do mniejszych wnętrz.

Piękna i skromna – doskonale dopasowana Christina Canova

bateria bidetowa 3-otworowa CN331

Kolejny produkt nieco skromniejszy, tak w rozmiarach, jak i w wykończeniu. Niby nie rzuca się w oczy, niby nie stawia się w pozycji najważniejszej, a przy tym jest tak pięknie wykonana i wykończona, że nadaje szyku i klasy całemu wnętrzu.

Jest utrzymana w niezwykle symetrycznej stylistyce, która w szybki sposób sprawia, że zakochujemy się w tym minimalizmie w stylu retro. Warto zwrócić uwagę na staranne wykończenie każdego zaokrąglenia na jej końcach. To znak doskonałej pracy i precyzyjnego, przemyślanego projektu. Cristina Canova to bateria trzyotworowa, a więc i funkcjonująca w trzech częściach, które są ze sobą połączone. Wykonana została z chromowanego mosiądzu, jest więc wyjątkowo wytrzymała i przy normalnym użytkowaniu może nam służyć przez naprawdę długi czas.

Bruma Imperial – kształty, które bawią się ze sobą

Bateria bidetowa 3-otworowa z korkiem automatycznym

Bruma Imperial to delikatna gra z konwencją, utrzymana w wyjątkowo pięknej stylistyce. Jeśli więc szukasz czegoś dość małego, skromnego, a przy tym pięknego i pasującego do Twojej łazienki w stylu angielskim, to z pewnością możemy doradzić Ci zakup modelu Bruma Imperial. To trzyotworowa bateria do bidetu z automatycznym korkiem, która idealnie wpasowuje się w stylistykę retro.

  Wykąp się w luksusie. O wannach z konglomeratu w stylu retro

Lekko obłe, ale wciąż kwadratowe o w ogólnym wyglądzie kształty gałek dodają baterii klasy i elegancji. Jeśli chodzi o dane techniczne, to jej wysokości wynosi dokładnie 82 mm, natomiast długość samej wylewki to 137 mm.

            Decydując się na aranżację łazienki w stylu retro, musimy pamiętać, by każdy jej element znalazł się na właściwym miejscu. Nie możemy zatem zapomnieć o wyjątkowej baterii do bidetu, która musi nie tylko współgrać z innym wyposażeniem całej łazienki, ale także zadawać szyku i być po prostu piękna. Warto zatem poświęcić moment na poszukiwana, by móc cieszyć się łazienką wprost z naszych marzeń.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here