0
()

Urządzając łazienkę w stylu retro warto pomyśleć o różnych sposobach jej wykończenia. Ciekawym ostatnio pomysłem jest łączenie ze sobą różnych funkcji, by pomieszczenie stawało się coraz to bardziej wygodne i przyjemne w użytkowaniu. Jednym z takich pomysłów jest połączenie wanny z prysznicem, które jednak wymaga od nas zadbania o odpowiednie osłonięcie jej przed resztą łazienki. Takim sposobem jest parawan nawannowy, który skutecznie oddzieli część wyraźnie kąpielową od pozostałej części łazienki. Jaki parawan wybrać do łazienki w stylu retro?

Parawan z klasycznym dekorem – Deco Gentry Home

Gentry Home parawan nawannowy z dekorem Deco mocowanie lewe chrom

Gentry Home to znana i lubiana firma, która na co dzień zajmuje się przede wszystkim projektowaniem i produkcją elementów wyposażenia łazienek w estetyce vintage. Co ważne, Gentry Home to jedna z najczęściej docenianych firm w tej branży. Tym razem przygotowała model Deco – parawan nawannowy z dekorem. Składa się ono ze szkła hartowanego bezpiecznie oraz z aluminiowego mocowania, dzięki któremu uda się umieścić parawan na ścianie. Co ważne, parawan ten jest wyjątkowo trwały, wysokiej jakości. Dodatkowo został zaprojektowany z myślą o łazienkach w stylu retro, gdyż zdobi go klasycystyczny wzór. Deco od Gentry Home ma wysokość 130 centymetrów oraz szerokość 70 centymetrów. Dostępne w różnych rodzajach szkła, m.in. ze szkłem satynowanym.

Floral – dla miłośników kwiatowej elegancji

Gentry Home parawan nawannowy z dekorem Floral mocowanie lewe chrom

Drugim modelem parawanów godnych polecenia do łazienek w stylu angielskim jest znów model firmy Gentry Home – Floral. To równie doskonale wykonany produkt, z doskonałej jakości szkła hartowanego bezpiecznie oraz z dodatkiem profilu aluminiowego. Co jest jednak najbardziej istotne w tym wypadku to z pewnością dekor, którym jest staromodny kwiat. Imponujący wzór zdobi większą część parawanu sprawiając wrażenie eleganckiego, majestatycznego i tradycyjnego. Floral to model Gentry Home, który jest niezwykle często wybierany przez miłośników lat pięćdziesiątych w architekturze wnętrz. Istnieje możliwość zamówienia z innym rodzajem szkła. Standardowa wielkość parawanu to 130 centymetry wysokości oraz 70 centymetrów szerokości.

  Jak ogrzać się w stylu retro?

Sherborne – klasyka w najprostszym wydaniu

Heritage Sherborne Parawan do wanny do zabudowy chrom

Nikt nie powiedział nigdy, że styl vintage musi być bardzo dekoracyjny. Musi być za to wyjątkowo estetyczny i taki jest też parawan nawannowy Sherborne marki Heritage. To znana firma, która skupia się na tworzeniu produktów wysokiej jakości do łazienek w stylu angielskim. Tym razem prezentuje nam parawan wysokiej jakości, który w prosty sposób nawiązuje do klasyki gatunku. Nie ma ozdobnych dekorów ani elementów, które miałyby w jakiś szczególny sposób sprawić, że będzie on pasował do bogato zdobionych wykończeni pozostałej części łazienki. Posiada za to hartowane szkło, estetyczny owal oraz solidną ramę, na której się osadza. Sherborne to wyjątkowa rzecz, która udowadnia, że czasami w prostocie siła.

Parawan z otwieranym panelem

Burlington Parawan Nawannowy z otwieranym panelem 145 cm

Na koniec coś naprawdę wyjątkowego. Jednym z najciekawszych rozwiązań w tym segmencie jest parawan Burlington, który posiada otwierany panel. Jak to funkcjonuje? W normalnych warunkach jest to parawan o długości 85 centymetrów oraz wysokości 145 centymetrów, który jednak może dopasować się do Twoich potrzeb. Dysponuje on bowiem składanym elementem przymocowywanym do ściany, co sprawia, że jest to jeden z produktów najchętniej wybieranych w łazienkach o mniejszym metrażu. Wykonany został z chromowanych elementów oraz hartowanego szkła, które zostało pokryte powłoką ułatwiającą czyszczenie. Parawan Burlington to produkt inny niż wszystkie.

wyposażenie do łazienki w stylu retro- urządź łazienkę retro z świętem łazienek

Kolekcja parawanów nawannowych to niezwykłe produkty, które swoją klasą, wykończeniem oraz elegancją, ale także trwałością nawiązują do estetyki vintage, a co za tym idzie są też doskonałe do łazienek w stylu angielskim. Warto zatem zwrócić uwagę na wysoką jakość produktów i zdecydować się na taki parawan, który da nam najwięcej pozytywnych wrażeń. Miłej kąpieli!

  Kuchnia: retro dodatki w nowoczesnym minimaliźmie

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here