3
(4)

Nasz 'bohater domu’ pewnego dnia, podczas koszenia trawy w swym dużym ogrodzie pomyślał – po co mi taki ogród? Tyle pracy. Dom też wydaje się za duży dla rodziny, która z 2+2 zmienia się w 2+ …2 dzieci dochodzących.

Udał się więc po radę do architekta (@PrzemekLisieckiArchitect) i tak z domu wolnostojącego powstał projekt bliźniaka, który nie jest standardową bryłą składającą się z dwóch identycznych części.
Dom zastany został poddany sporej przebudowie. Nowa część pochłonęła 1/3 starego domu: część jadalni, kuchnię i hall.

Tym samym zmniejszyliśmy za duży jak na ich obecne potrzeby dom oraz zmodernizowaliśmy bryłę i wnętrze. Otrzymaliśmy 180 m2 dom z dużym ponad 500m2 ogrodem , oczywiście zadbanym, bo bohater kosił, przycinał, nawoził i dbał o niego przez lata.

Nowoczesne rozwiązania przestrzeni, większe okna, ergonomiczny układ przestrzeni.
Metamorfoza starego domu sprawiła, że mamy teraz :przestronny salon z kominkiem i jadalnią (30,5 m2), kuchnię (18m2), sypialnię gościnna lub gabinet (12m2), łazienkę (3,5m2), kotłownię z pralnią (9m2), hall (5,5m2) i korytarz (3m2). To wszystko parter. Na piętrze uzyskaliśmy aż 3 sypialnie (15m2, 12m2, 17m2) , łazienkę z sauną (11,5m2) z możliwością adaptacji na 2 osobne łazienki, garderobę (6m2)
oraz hall z garderobą (18,5m2) i korytarz (5m2).
Dom przed modernizacją miał 210 m2.

Teraz ½ bliźniaka ma 180 m2 a tyle samo pomieszczeń, ale w lepszym układzie ergonomicznym.
Nowy dom-bliźniak, który jak „huba” przykleił się do naszego starego domu to nowoczesna bryła, odważne rozwiązania, ciekawe przestrzenie. Uzyskaliśmy powierzchnię 125 m2 , z ogrodem ponad 500m2.
Zatem ze starego domu zbudowanego w latach 90tych uzyskaliśmy dwa domy w zabudowie bliźniaczej, w nowoczesnym, modernistycznym wydaniu.
Z powierzchni 210 m2 uzyskaliśmy 305m2. To się nazywa konstruktywna inwestycja!
Dom (180m2) wystawiamy na sprzedaż.
Dajemy możliwość zakupu w wersji deweloperskiej. Druga opcja to sprzedaż domu 'pod klucz’, czyli wykończonego w wysokim standardzie, zgodnie z projektem i wizualizacjami lub wg wytycznych nowego właściciela.

  Jak pilnować swojej prywatności przed sąsiadami? Sposoby odgrodzenia się od sąsiednich posesji

Zapraszamy na naszą stronę www.visionhome.pl, zakładka For Sale – tam dowiecie się więcej o cenie i parametrach tego wyjątkowego rodzinnego domu.

Jeśli zainteresowała Cię ta oferta
Zadzwoń do nas
Vision Home
Elżbieta Kuźniacka
500 21 66 77

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 3 / 5. Ilość ocen: 4

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here