0
()

Żywopłot– czy pomoże w utrzymaniu prywatności?

Niewątpliwie najpopularniejszym sposobem na odgrodzenie się od sąsiadów jest zasadzenie żywopłotu. Odpowiednio dobrane gatunki roślin będą atrakcyjnym dopełnieniem posesji, niezależnie od pory roku. Lokalizację żywopłotu najlepiej omówić z architektem, który jest odpowiedzialny za projekt domu wraz z ogrodem. Ważne jest, aby wysoka połać zieleni jak najlepiej komponowała się z estetyką nieruchomości. Dobrym rozwiązaniem mogą być zarówno typowo ozdobne krzewy, jak i tuje czy mniejsze krzewy liściaste. Niestety, wyhodowanie żywopłotu o optymalnej wysokości wymaga czasu, dlatego jest to propozycja dla osób, którym nie zależy na natychmiastowym efekcie. Warto podkreślić, że większość gatunków roślin żywopłotowych nie jest kłopotliwa w codziennej pielęgnacji, a ich dodatkową zaletą jest odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Naturalna zieleń jest pod względem estetycznym najlepszym rozwiązaniem, aby chronić prywatność przed sąsiadami.

Efektowne ogrodzenie– na co warto się zdecydować?

Alternatywą dla żywopłotu może być ogrodzenie. Betonowe lub kamienne konstrukcje nie są dobrym wyborem, ponieważ mogą zaburzyć harmonię krajobrazu – szczególnie, jeśli cała posesja nie jest zbyt duża. Lepiej zdecydować się na ogrodzenie zbudowane z bambusowych mat lub drewnianych elementów. Taka zabudowa wspaniale komponuje się z otaczającą zielenią, a jednocześnie świetnie sprawdza się w swojej roli. Efektowne ogrodzenie nie musi być wybudowane na całej przestrzeni posesji – równie dobrze można postawić przesłony wyłącznie w newralgicznych punktach.

Jak zabezpieczyć okna przed sąsiadami?

Na koniec warto zastanowić się nad zabezpieczeniami okien, które uchronią nas przed wścibskim wzrokiem sąsiadów. W tym zadaniu niezastąpione są rolety i żaluzje – najlepiej wybrać takie osłony, które będą nie tylko funkcjonalne, ale także atrakcyjne wizualnie. W wielu pomieszczeniach wystarczającym rozwiązaniem okażą się firanki i zasłony, znacznie ograniczające widoczność z zewnątrz. Alternatywą mogą być okna wypełnione specjalnym, matowym szkłem. Co prawda nie zapewnia ono widoczności, ale za to gwarantuje dobrą przepuszczalność naturalnego światła. Może być również estetycznym dopełnieniem całej nieruchomości – szczególnie, jeśli zdecydujemy się na szło ze zdobieniami.

  Czerwiec w ogrodzie - co powinniśmy robić w ogrodzie w czerwcu?

Dzięki żywopłotom, drewnianym ogrodzeniom oraz odpowiedniej oprawie okien z łatwością uda nam się ochronić prywatność przed sąsiadami. Warto z odpowiednim wyprzedzeniem zaplanować pod tym kątem lokalizację drzew i krzewów, pamiętając, że w przypadku roślin na efekty należy zaczekać znacznie dłużej.

Artykuł powstał we współpracy z DomyWStylu.pl

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here